Spēcīgu leģendu un senatnīgas enerģijas aura krāšņo šo mītisko, nostāstiem un teikām apvīto Embūtes senleju, kas kopš sendienām izpelnījusies aktīvās atpūtas apmeklētāju uzmanību. Lai paši varētu par to pārliecināties, šeit ir jāatbrauc, jāizstaigā dabas taka, jāizpilda veselības vingrinājumi, jāuzkāpj skatu tornī un Kurzemes augstākajā pilskalnā, jāiepazīstas ar parkā sastopamo dzīvo dabu, jāpadzeras avota ūdens, jāaptausta vairāk nekā divus metrus augstie zobeni. Embūtes gaiss veldzē, daba apgaro, šī ir īstā vieta, kur noķert brīvības un miera sajūtu.

Interesanta un izzinoša ekspozīcija gaida Embūtes tūrisma informācijas centrā, kur iespējams arī uzzināt Embūtes slaveno teiku par Induli un Āriju.


Vieta, kur aizmirsties no ikdienas skrējiena, ir izveidota Volzbaha kalna nogāzē. Vaiņodnieki šo vietu mīļi dēvē par "Volziņu" un esam to iecienījuši visos gada laikos, jebkurā diennakts stundā – kā lietainās dienās, tā saules pielietās dienās. Ziemā šī vieta ir paradīze visiem, kas alkst pēc asākām izjūtām, jo ziemās, atbilstošos laikapstākļos, šeit darbojas pacēlājs, kas nodrošina slēpošanas iespējas kalnu slēpotājiem un snovbordistiem. Savukārt ikdienā Volzbahs ir lieliska atpūtas vieta ar labiekārtotu 600 m garu pastaigu taku, skatu platformu skaistās ainavas baudīšanai, piknika vietu. Turpat, minūtes brauciena attālumā no Volzbaha, pie Vaiņodes pils (privātīpašums), atrodas lielākais Latvijas dzidravots – Lielbātas avots, un augstākais mākslīgi veidotais ūdenskritums Latvijā. Automašīna ir jāatstāj ceļa malā un jāmēro 500 metrus garš ceļš līdz avotam pa labiekārtotu taku. Lielbātas avota ūdens temperatūra visu cauru gadu ir seši grādi, un, laikam ritot, avota plūsma nav mazinājusies, bet gan pieņēmusies spēkā. Ņemiet savu tukšo ūdens pudeli un nobaudiet zemes dzīļu sniegto veldzi.Jaunums šajā tūrisma sezonā ir privātkolekcija, kas, iespējams, ir tāda vienīgā Latvijā – tātad, apskatei pieejama īpašnieka izveidota šujmašīnu kolekcija ar vairāk nekā 200 šujmašīnām no dažādām valstīm, no pirmskara gadiem līdz pat padomju laika ražojumiem. To visu paspilgtina saimnieka entuziastiskie stāsti par teju katru no šujmašīnām. Te var ielūkoties arī kara laika ķiveru un formastērpu kolekcijā. Apmeklējums ir jāpiesaka, iepriekš vienojoties. Kontakti: Juris, +37126475136, Vaiņode.