Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem, pašvaldībām un to iestādēm liedzot dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus, ziņo LETA.

Šādi grozījumi veikti, jo politiķu ieskatā pašvaldību tiesības dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus kropļo mediju tirgu.

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām un to iestādēm līdz 2020.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikums par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra. Savukārt, ja minētajā termiņā paziņojums par izslēgšanu no reģistra nebūs saņemts, Uzņēmumu reģistra valsts notāram būs šādi masu informācijas līdzekļi no reģistra jāizslēdz līdz 2021.gada 31.decembrim.

Grozījumu mērķis ir sakārtot mediju vidi atbilstoši preses brīvības tiesiskajai izpratnei, nodalot pašvaldību informatīvās un sabiedrisko attiecību aktivitātes no mediju darbības, norādīts likumprojekta anotācijā.


Papildināts. Domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša komentārs:

"Informatīvais izdevums "Katram Liepājniekam" nav reģistrēts kā masu informācijas līdzeklis, līdz ar to grozījumi likumā "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem" nav attiecināmi uz Liepājas pašvaldības informatīvo izdevumu. Turklāt sekojam līdzi, lai saturs, kas tiek atspoguļots šajā izdevumā nav oriģināls, bet iepriekš pieejams medijiem (relīžu formā).


Kā zināms, tad citām pašvaldībām tik tiešām šāda veida izdevumi ir reģistrēti kā masu informācijas līdzeklis, piedāvājot iespēju izvietot reklāmas rakstus un citus pakalpojumus, kas klasificējas zem mediju pakalpojumiem.


Informatīvais izdevums "Katram Liepājniekam" tiek gatavots ar mērķi nodot informāciju tiem mūsu pilsētas iedzīvotājiem, kas iespējams neizmanto sociālos tīklus, internetu vai neabonē vietējo presi, kur šī informācija ir pieejamā ikdienā.


Uz pašvaldības informatīvo izdevumu gan attieksies grozījumi likumā "Par pašvaldībām". Kad grozījumi stāsies spēkā, tie viennozīmīgi tiks ņemti vērā, gatavojot Liepājas pašvaldības informatīvo izdevumu "Katram Liepājniekam"."