Ceturtdien, 9.maijā, rīkotāju pārstāvis Toms Gineitis Pilsētas attīstības komitejas dalībniekus iepazīstināja ar festivāla ideju, un saņēma komitejas atbalstu Klusuma festivāla rīkošanai.

Kā skaidroja Gineitis, divas dienas garajā festivālā paredzēts izvairīties no mobilo telefonu un citu tehnoloģiju lietošanas. Tāpat festivālā nebūs pieejams alkohols vai citas apreibinošas vielas, lai cilvēki atpūstos, esot pie pilnas apziņas. Festivāla teritorijā iecerēts izvairīties arī no skaļām sarunām un ievērot klusumu, lai gūtu pilnvērtīgu mieru, jo tā ir festivāla pamatideja.

Vienlaikus festivāla rīkotāji vēlas Eiropas festivālu industrijai piedāvāt "jaunu Liepājas pilsētā veidotu masu kultūras pasākumu, bez alkohola tirdzniecības, kas veidots cilvēka iekšējā miera atdzīvināšanai, dzīves līdzsvara un radošuma vairošanai", kā arī "radīt Liepājā vidi, kurā baudīt atpūtu, tehnoloģiju neesamību, mieru un veselīgu vienatni".

Ar "Klusuma festivālu" iecerēts arī atdzīvināt Dienvidu fortu teritoriju, nemainot tās dabisko ainavu, un palielināt tūrisma plūsmu, iezīmējot "Liepājas unikalitāti Eiropas kartē".

"Klusuma festivāls" sociālajā tīklā Facebook.com pēc Gineiša teiktā jau raisījis milzīgu uzmanību, un gandrīz 4000 cilvēku izteikuši gatavību to apmeklēt. Tas esot arī festivāla rīkotāju plānotais apmeklētāju skaits.

Festivāla rīkotājs, fonds "Šeit un tagad", vēlas arī pašvaldības finansiālu atbalstu – 75 000 eiro mākslinieku honorāriem un tehniskajam nodrošinājumam. Pret šādu lūgumu iebilda deputāte Ludmila Rjazanova, savu nostāju pamatojot ar to, ka plānotais apmeklētāju skaits un biļešu cena – 40 eiro – ir pietiekami, lai segtu izdevumus. Savukārt deputāte Linda Matisone uzsvēra, ka šāds festivāls – bez alkohola un mobilajām ierīcēm – ir ļoti nepieciešams.

Jau vēstīts, ka 16. augustā un 17. augustā Liepājā, Dienvidu fortos norisināsies "Klusuma festivāls", kura apmeklētāji tiks aicināti izvairīties no mobilo telefonu un alkohola lietošanas. Festivālā paredzēta tādu mūziķu un muzikālo apvienību līdzdalība kā operdziedātāja Inese Galante, Shipsea, Ralfs Eilands, grupa "Baraka" ar Denisu Paškēvicu, Ainars Mielavs, Sergejs Jēgers, grupa "Triana Park", Kaspars Zemītis, Jānis Stībelis, Ieva Akuratere, Kārlis Kazāks, Arstarulsmirus.