Publicitātes foto.


Pašvaldības Facebook kontā domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne ievietojusi informāciju par gaisa balonu ar Liepājas logotipu.


Portāls irliepaja.lv lūdza Lazdāni pastāstīt, ko nozīmē šāda reklāma un kā un kāpēc tā radusies.


Zita Lazdāne: "Liepājas pašvaldība saņēma piedāvājumu no SIA "Kristo" par lielformāta Liepājas pilsētas logotipa izvietošanu uz gaisa balona ar reģistrācijas numuru "YL-007", kura ražošana šobrīd jau ir pabeigta pasaules līmeņa gaisa balonu ražošanas rūpnīcā "Kubicek Balloons" (Čehijā).

Latvijā ir ļoti maz šāda tipa gaisa kuģu pilotu (līdz 10), kuri pārsvarā lido ar individuāla dizaina gaisa baloniem, vai ar gaisa baloniem, kas jau ir nobrendoti ar dažādu uzņēmumu vizuālo identitāti. Ņemot vērā, ka konkrētais uzņēmums sezonas sākumā tieši uzsāka sava gaisa balona ražošanu, un uzņēmumam tika sniegta iespēja izvēlēties un no nulles veidot sava gaisa balona vizuālo izskatu –  Liepājas pilsētai tika piedāvāta ekskluzīva iespēja izvietot reklāmu, kāda nav vēl nevienai Latvijas pilsētai.

Gaisa balons ir viens no lielākajiem un pamanāmākajiem ārtelpu reklāmas dinamiskiem eksponētājiem. To var izmantot gan lidojumos, gan arī stacionāri uz zemes, publiskos masu pasākumos, kad to atļauj atbilstoši laika apstākļi. Tas piesaista mediju un sabiedrības uzmanību un veido labu publicitāti un lielāku zīmola atpazīstamību. Tieši gaisa balons ir tas elements, ko sižetos un fotogrāfijās mediji atspoguļo no kāda notikuša pasākuma. Gaisa balonu plānojam arī veiksmīgi izmantot kā elementu mūsu pašu reklāmas materiālos.


Gaisa balons cilvēkos vienmēr raisa pozitīvas un patīkamas emocijas. Tas uzrunā visa vecuma mērķauditoriju.


Ar gaisa balonu "YL-007", uz kura izvietots lielformāta Liepājas pilsētas logotips, plānots veikt lidojumus visā Latvijā, un, pēc vajadzības, arī ārzemēs, tādējādi veicinot Liepājas pilsētas tēla plašāku atpazīstamību.


Liepājas pilsētas logotips ir attēlots uz gaisa balona sāna, kā arī uz visiem degļu balstiem pie groza.


Vidēji gadā ar gaisa balonu tiek veikti līdz 50 lidojumiem, kā arī tas piedalās visos organizētajos gaisa balonu festivālos Latvijā".


Līguma summa gan par ražošanas izmaksām, gan reklamēšanu ir 5000 eiro.