Foto: irliepaja.lv.


Noslēdzies iepirkums un saņemti piedāvājumi domes ēkas pirmā stāva telpu pārbūvei, vēsta oficiālais iepirkumu portāls.


Pārplānojamā telpu grupa atrodas ēkas pirmā stāva centrālajā daļā un ir daļa no iedzīvotāju pieņemšanas centra (APC) telpu grupas. Telpu pārbūves vienkāršotās atjaunošanas projektā paredzēts apvienot divus kabinetu, lai izveidotu jaunu informācijas un pakalpojumu sniegšanas vietu apmeklētājiem.


Foto: irliepaja.lv.Telpu savienošanai paredzēts demontēt daļu no esošās reģipša starpsienas un uzstādīt bīdāmās durvis. Saziņai starp darbinieku un klientu paredzēts izveidot atklāta tipa leti ar divām darba vietām. Uz telpas aizmugures sienas tiks izveidots telpisks uzraksts "Liepāja". Pārplānojamo telpu apdari plānots atjaunot saskaņā ar Liepājas domes interjera dizaina koncepciju un vadlīnijām.

Visus darbus pēc līguma slēgšanas jāveic mēneša laikā.


Patlaban notiek divu iepirkumā iesniegto piedāvājumu izvērtēšana, portāls irliepaja.lv uzzināja domē. Piedāvājumus iesnieguši divi pretendenti – SIA"BD&C", kura darbus apņemas veikt par 13 173,22 eiro, un SIA "Biomasas pētniecības centrs", kura piedāvātā cena ir 6427, 11 eiro.


Uzziņa
Liepājas domes ēkas projektu 1888. gadā izstrādāja P. M. Berči. Arī šī ēka būvēta arhitektam raksturīgajā stilā no sarkanajiem māla ķieģeļiem kombinācijā ar krāsotu apmetumu. Ēkas projekts realizēts tā saucamajā "impērijas stilā", kas raksturīgs Krievijas 19. gadsimta beigu administratīvajām ēkām. Pusloka logu ailes ēkas centrālajā daļā, rotātas ar smalkiem arhitektoniskiem dekoriem. Ēkai ir paaugstināts cokols un rustveida fasāde, kas rada monumentālu iespaidu. Horizontālais dalījums iezīmēts ar akcentētām sadalošajām dzegām starpstāvu līmenī, kā arī vainagojošām dzegām. Ēkas arhitektoniskais veidols, fasādes, apdare, plānojums, būvdetaļas un būvkonstrukcijas ir saglabājušās pilnā apjomā un apmierinošā stāvoklī.


Ar savu monumentalitāti tā izceļas apkārtējās vēsturiskās apbūves vidū.