Pirmdiena, 6. maijs
Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga Pegaza pagalmā apmeklēs filmas "UNBIND" pirmizrādi.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga kultūras namā "Wiktorija" apmeklēs Liepājas Neatkarīgā teātra izrādi Agnēta Pleijele "Daži vasaras vakari".

Otrdiena, 7. maijs
9.30 Iedzīvotāju pieņemšana pie Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa.

13.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš ar uzrunu piedalīsies Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolas svinīgajā līnijā, kas, iezīmējot skolas 95. jubilejas gadu, notiks Jāņa Čakstes laukumā.

13.30 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš piedalīsies Katrīnas Čakstes Vilsones atmiņu grāmatas "Karš, mīlestība, brīvība" atvēršanas svētkos, Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolā.

16.00 Administratīvā komisija, Peldu iela 5.

16.00 Liepājas draudzīgāko klašu pedagogu sumināšana, Pegaza pagalmā.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga kopā ar Vides, veselības un sabiedrība līdzdalības daļas kolēģiem dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Lietuvu, Gargždai pašvaldību.

Trešdiena, 8. maijs
9.00 Transporta infrastruktūras komisija, tiešsaistē.

11.00 Publisku izklaides un svētku iesniegumu izskatīšanas komisija, Rožu iela 6, 226. telpa.

11.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes vadība, atzīmējot nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu, noliks ziedus Liepājas Centrālajā kapsētā un Liepājas Ziemeļu kapsētā.

13.00 Sociālo lietu komisija, Liepājas Valsts ģimnāzijā.

13.00 Pilsoniskās sabiedrības veicināšanas komisijas sēde, Rožu iela 6, 112. telpa.

14.00  Veco ļaužu dzīvojamā mājā notiks Mātes dienai veltīts koncerts ar bērnudārza "Saulīte" audzinātāju ansambļa "Stari" uzstāšanos.

15.00 Sporta komisija, Rožu iela 6, 226. telpa.

16.00 Jaunatnes lietu komisijas izbraukuma sēde, Jauniešu māja, Kungu iela 24.

Dzīvojamo māju privatizācijas komisija, elektroniskā saziņā.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedalīsies starptautiskajā kontaktbiržā "Baltic connecting 2024" Viļņā, Lietuvā.

Ceturtdiena, 9. maijs
11.30 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš piedalīsies tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres vizītē un jaunā Liepājas cietuma būvniecības projekta uzraudzības komitejas izbraukuma sēdē, kurā plānots iepazīstināt klātesošos ar projekta gaitu, būvniecībā jau paveikto un vēl plānoto.

14.00 Iepirkumu komisija, Rožu iela 6, 207. telpa.

15.00 NVO Izaugsmes inkubatora dalībnieku tikšanās, "ImpactHub" Strautu ielā 4. Ar NVO izaugsmes inkubatora dalībniekiem tiksies Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga.

15.30 Dzīvokļu komisija, tiešsaistē.

17.00 Izstādes "Pa ceļam" atklāšanā Tirgoņu ielā 18. Liepājas gājēju jeb Tirgoņu ielas skatlogos līdz 23. maijam varēs aplūkot trīs mākslinieku – Sabīnes Verneres, Andreja Lavrinoviča un Annas Franciskas Beļānes darbus. Atklāšanā piedalīsies Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

9. maija – Eiropas dienas – buru akcija. Lai veicinātu sabiedrības līdziesaisti Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 procesos, apzinātu aktīvākos Liepājas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novada ļaudis, kā arī kopīgi turpinātu uzsākto ceļu uz 2027. gadu, pulksten 18, ikviens aicināts pacelt kopumā 100 izgatavotās buras, tādējādi apliecinot, ka ir daļa no Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 procesa.
18.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš piedalīsies "Liepāja 2027" akcijā un pacels Eiropas dienas buru kopā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem un pasniedzējiem Alejas ielas 18 pagalmā.
18.00 Ar senioru deju kolektīvu uzstāšanos notiks svinīga Dienvidrietumu mikrorajona iedzīvotāju kopienas buras pacelšana pie Pensionāru dienas centra Klaipēdas ielā 96a, kas kalpos kā simbols kopējam ceļam uz Liepāju kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis un Liepājas ostas kapteinis Gints Ažēns dosies uz Rīgu, kur Brīvostas pārvaldes konferenču zālē risināsies Latvijas Jūrniecības savienības biedru pilnsapulce.

Piektdiena, 10. maijs
11.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš tiksies ar Kazahstānas vēstnieku Latvijā Daurenu Karipovu.

Lai iepazīstinātu ar Liepājas SEZ iespējām un priekšrocībām, ar Kazahstānas vēstnieku Latvijā tiksies Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga apmeklēs radošuma konferenci "Subject: Creativity 2024".

Liepājas Komunālās pārvaldes plānotie darbi
1. Notiks ielu brauktuvju un sadalošo zaļo joslu uzturēšana atbilstoši pavasara sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
2. Notiks veloceļu uzturēšana atbilstoši pavasara sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
3. Notiks sabiedriskā transporta pieturvietu uzturēšana atbilstoši pavasara sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
4. Pilsētas parkos un skvēros, Zirgu salā un citās vietās turpināsies puķu dobju sagatavošana pavasara stādījumiem.
5. No 15. aprīļa līdz 30. jūnijam valstī ir noteikts ligzdojošo putnu saudzēšanas periods ārpus meža,  līdz ar to  koku zāģēšana un vainagu kopšana pilsētā notiek ierobežotā apjomā.
6. Karostā, atsevišķu ielu malās, notiks koku celmu izņemšana.
7. Notiks soliņu un cita pilsētvides labiekārtojuma inventāra atjaunošana un sagatavošana vasaras sezonai.
8. Turpināsies pludmales inventāra sagatavošana un izvietošana peldvietās un liedagā.
9. Turpināsies Dunikas ielas 2/24 bērnu rotaļu laukuma atjaunošanas darbi. Bērnu laukumā ~410 kvadrātmetru platībā pēc būvdarbiem būs gumijas plātņu mākslīgais segums un uz tā būs uzstādīti jauni rotaļu elementi.
10. Pilsētas mežā Liedaga ielā 9 (10,96 ha, atrodas Baltijas jūras krasta kāpu posmā no Vaiņodes ielas līdz Pērkones kanālam) notiek kopšanas cirte. Kopšanas cirte paredz tievu, nokaltušu, bojātu, vēja izgāztu un augšanā atpalikušu koku ciršanu un izvākšanu no meža. Kopšanas darbi mežaudzē to darīs pieejamāku iedzīvotājiem – pastaigām, sportošanai, dabas izziņai.
11. Pilsētas mežā Grīņu ielā 1/3 (platība 12,35 ha, atrodas Grīzupes ielas malā, pie pilsētas austrumu robežas) notiek krājas kopšanas cirte un galvenā izlases cirte. Galvenokārt tiek izcirsti tievo dimensiju koki, kā arī nokaltušie, bojātie, vēja izgāztie un augšanā atpalikušie koki. Kopšanas darbi mežaudzi darīs pieejamāku iedzīvotājiem, atbrīvos vietu saules gaismai un barības vielām, kas nepieciešami lielākiem kokiem.
12. Notiks asfalta bedrīšu remonta darbi, ielu horizontālo līniju atjaunošana un lietus ūdens gūliju tīrīšana.
13. Plānota grants ielu seguma apstrāde ar pretputekļu maisījumu.
14. Pie Ķempes ielas 18 turpināsies daudzdzīvokļu māju kvartāla brauktuves seguma atjaunošana.
15. Sakarā ar ūdensvada un kanalizācijas kolektora pārbūvi ielu sarkano līniju robežās Krišjāņa Barona ielā posmā no Uliha ielas līdz Liepu ielai noteikti satiksmes ierobežojumi. Ceturtdien, 9. maijā, no pulksten 19 līdz pulksten 24 būvdarbu dēļ būs slēgta satiksme Uliha ielā, posmā no Rožu ielas līdz Peldu ielai. Būvdarbu pasūtītājs – SIA "Liepājas ūdens".
16. Ķempes, Ganību un Ventas ielas krustojumā turpināsies lietus ūdens kolektora atjaunošanas darbi, izmantojot oderēšanas metodi. Līdz ar to šajā krustojumā ir noteikti satiksmes ierobežojumi.
17. Ulmales ielā 2 un Ziemupes ielā 44 turpināsies šķiroto atkritumu novietņu laukumu izbūve. Laukumi būs ar cietu segumu, nožogojumu un citu labiekārtojumu, lai šeit varētu izvietot šķiroto atkritumu konteinerus un iedzīvotājiem sniegt atkritumu savākšanas un šķirošanas pakalpojumus.
18. Noslēgušies ietves pārbūve Studentu rotas ielā no Pulkveža Brieža ielas līdz Atmodas ielai.
19. Noliktavas, Ābeļu un Skuju ielas posmu pārbūves objektā pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma ir atsākušies darbi. Ir slēgta satiksme Noliktavas ielas atsevišķos posmos, un autovadītāji ir aicināti ievērot ceļu satiksmes zīmes un norādes.
20. Turpināsies Slimnīcas un Grīzupes ielas atzaru pārbūves darbi Slimnīcas ielas daudzdzīvokļu māju kvartālā. Būvprojekts paredz kvartālā pārcelt lietus ūdens kanalizācijas gūlijas, sakārtot apgaismojumu un pārbūvēt iebraucamā/izbraucamā ceļa segumu.
21. Atmodas bulvārī 21, laukumā starp Atmodas bulvāri un Ziemeļu molu, turpināsies laukuma seguma sakārtošanas darbi, lai turpmāk nodrošinātu sakārtotu papildu platības auto stāvvietu platības Karostas mikrorajonā.
22. Pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma atsāksies būvdarbi Pļavu ielas pārbūves būvobjektā no Miera līdz Vaiņodes ielai. Pļavu ielas posmā no Miera līdz Tukuma ielai un no Tukuma līdz Vaiņodes ielai ir spēkā satiksmes ierobežojumi. Autovadītāji aicināti būt uzmanīgiem un ievērot ceļa satiksmes zīmes un norādes!
23. Notiks ielu apgaismojuma ikdienas uzturēšanas darbi, kas ietver izdegušo spuldžu nomaiņu, regulāru iekārtu pārbaudi, balstu taisnošanu un citus darbus.

Par Komunālās pārvaldes atbildībā esošajiem jautājumiem iedzīvotājus aicinām zvanīt vai rakstīt Whatsapp pārvaldes diennakts dežurantam pa tālruni: 22 011 963.

Lai paplašinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk nodot informāciju par uzlabojumiem pilsētvidē, kā arī veicinātu saziņu ar Liepājas pašvaldību, izveidota mobilā lietotne ar nosaukumu "Liepājas pilsēta". Mobilo lietotni var bez maksas lejupielādēt Google Play vai AppStore veikalos.