Pirmdiena, 4.jūlijs
12.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš piedalīsies ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienas pasākumā pie memoriāla Šķēdē.

13.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš piedalīsies Jūras spēku komandiera maiņas svinīgajā ceremonijā ostas 84. piestātnē.

17.00 Administratīvā komisija, tiešsaistē.

Atkārtotai publiskajai apspriešanai un institūciju atzinuma saņemšanai no 20. jūnija līdz 19.jūlijam nodota pilnveidotā lokālplānojuma un Vides pārskata redakcija bijušās rūpnīcas "Liepājas metalurgs" teritorijai.
Tā mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības un pilsētvides sabalansētu attīstību šajā teritorijā un noteikt ieceres perspektīvo ietekmi uz vidi. Plašāk: https://www.liepaja.lv/sabiedribas-viedoklim-nodota-rupnicas-liepajas-metalurgs-teritorijas-lokalplanojuma-pilnveidota-redakcija/

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis atrodas atvaļinājumā līdz 7.jūlijam.

No 4. līdz 8.jūlijam Zinātnes un izglītības inovāciju centra Vasaras akadēmija, tēma "Jautrā ķīmija".

Otrdiena, 5.jūlijs
17.00 Bijušās rūpnīcas "Liepājas metalurgs" pilnveidotā teritorijas un Vides pārskata publiskās apspriešanas sanāksme.
Publiskās apspriešanas sanāksme notiks videokonferences režīmā, izmantojot Zoom platformu, kā arī vienlaikus tiks pārraidīta Liepājas pilsētas Facebook kontā: facebook.com/liepajalv. Interesenti var pievienoties sanāksmei kā aktīvi dalībnieki, saņemot pieeju Zoom sanāksmei. Lai to izdarītu, līdz 4.jūlijam jāreģistrējas, nosūtot pieteikumu ar savu vārdu, uzvārdu un pārstāvošo nozari uz e-pastu: buvvalde@liepaja.lv.

Trešdiena, 6.jūlijs
8.30 Bērnu tiesību aizsardzības darba grupa, klātiene, Peldu iela 5.

9.00 Transporta infrastruktūras komisija, tiešsaistē.

11.00 Publisku izklaides un svētku iesniegumu izskatīšanas komisija, Rožu iela 6, 226. telpa.

11.30 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš piedalīsies Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedru kopsapulcē Rīgā.

13.00 Sociālo lietu komisija, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija.

14.00 Iepirkumu komisija, tiešsaistē.

Dzīvojamo māju privatizācijas komisija, elektroniski.

Liepājas ostā piestās otrais no sešiem šovasar paredzētajiem kruīza kuģiem.

Ceturtdiena, 7.jūlijs
10.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš sveiks PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagogus un darbiniekus Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas 100 gadu jubilejā un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas 95 gadu jubilejā, domes lielajā zālē.

15.30 Dzīvokļu komisija, tiešsaistē.

Piektdiena, 8.jūlijs
14.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš piedalīsies Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas 100 gadu jubilejas un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas 95 gadu jubilejas pasākumos.

8. un 9.jūlijā Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs uzņems žurnālistu vizīti no Lielbritānijas medija "TTG" (www.ttgmedia.com).

Sestdiena, 9.jūlijs
9.jūlijā Jūras svētku pasākumi Jūrmalas parkā – teritorijā no Jūrmalas ielas līdz Rožu ielai, ietverot arī pludmales zonu.

• 11.00 svētku rīts tradicionāli sāksies ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem.
• No 12.00 līdz 23.30 uz lielās svētku skatuves muzikāli un izklaidējoši pasākumi dažādām gaumēm un vecumiem. Jūrmalas parka teritorijā mazākie Jūras svētku apmeklētāji varēs piedalīties un rotaļāties dažādās aizraujošās un izglītojošās atrakcijās. Pludmalē svētku dalībniekiem būs iespēja profesionāļu vadībā veidot smilšu skulptūras, kopā ar zinošiem speciālistiem pētīt un izzināt dabas procesus.
• Ar savu piedāvājumu visas dienas garumā svētku apmeklētājus priecēs amatnieku un mājražotāju tirdziņš.
• Liepājnieki aicināti sekot līdzi svētku programmas aktualitātēm mājaslapā www.liepaja.lv/jurassvetki2022.

Aktuālā informācija par atbalstu Ukrainai
Paldies liepājniekiem, kuri iesaistās palīdzības sniegšanā ukraiņiem. Svarīgi, lai mūsu palīdzība atbilstu ukraiņu vajadzībām un būtu koordinēta! Pašvaldība, valsts pārvaldes institūcijas un biedrības izveidojušas vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainai un tās pilsoņiem. Plašāk: www.liepaja.lv/atbalsts-ukrainai

Komunālās pārvaldes plānotie darbi
1. Notiks ielu brauktuvju un sadalošo zaļo joslu uzturēšana atbilstoši vasaras sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
2. Notiks veloceļu uzturēšana atbilstoši vasaras sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
3. Notiks sabiedriskā transporta pieturvietu uzturēšana atbilstoši vasaras sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
4. Sakarā ar iekārtu nolietojumu un drošības riskiem ir slēgts Jūrmalas parkā esošais skeitošanas laukums līdz šogad plānotajai pārbūvei un paplašināšanai.
5. Sakarā ar pludmales izeju pārbūvi un labiekārtošanu ir noteikti satiksmes ierobežojumi Jūrmalas parka veloceļa posmos no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai.
6. Jūlija sākumā pludmales apmeklētājiem jārēķinās ar to, ka turpināsies trīs pludmales izeju izbūves un labiekārtošanas būvdarbi. Stacionārās tualetes, dušas, pārģērbšanās kabīnes un cits inventārs, ko paredz izeju izbūves projekts, būs pieejams, kad objektu pieņems ekspluatācijā – jūnija otrajā pusē.
7. Strādā Pludmales glābšanas dienests.
8. Ir pabeigti būvdarbi grants seguma pārbūves objektos Riņķu ielā no Skuju līdz Stārķu ielai un Skuju ielā no Meža līdz Ventspils ielai.
9. Turpināsies Slimnīcas ielas iekškvartāla brauktuves gar zemesgabaliem Slimnīcas ielā 11 un 13 un Siļķu ielas iekškvartāla brauktuves gar zemesgabalu Siļķu ielā 18 seguma atjaunošana.
10. Sāksies Celmu ielas iekškvartāla brauktuves gar zemesgabalu Celmu ielā seguma atjaunošana.
11. Turpināsies Bārtas ielas pārbūve posmā no Vidusceļa ielas līdz Strautu ielai. Būvprojekts paredz grants seguma pārbūvi, izbūvējot dabīgā akmens bruģa segumu 70 m garā posmā, lietus kanalizāciju, ūdensvadu un sadzīves kanalizāciju.
12. Ezermalas ielas un gājēju tilta pār Tirdzniecības kanālu pārbūves objektā turpināsies būvdarbi. Autovadītāji aicināti būt uzmanīgiem un sekot līdzi ceļu satiksmes zīmēm un norādēm.
13. Turpinās darbi Liepājas centrālās pludmales izejas aiz koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūves objektā un izejas pārbūves objektā Kūrmājas prospekta galā, kā arī pie Centrālās glābšanas stacijas.
14. Turpināsies Skolas ielas pārbūve posmā no K. Zāles laukuma līdz Teātra ielai un auto stāvlaukuma izbūve pie Liepājas teātra.
15. Notiks ielu apgaismojuma ikdienas uzturēšanas darbi, kas ietver izdegušo spuldžu nomaiņu, regulāru iekārtu pārbaudi, balstu taisnošanu un citus darbus.

Par Komunālās pārvaldes atbildībā esošajiem jautājumiem iedzīvotājus aicinām zvanīt pārvaldes diennakts dežurantam pa tālruni: 22 011 963.

Lai paplašinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk nodot informāciju par uzlabojumiem pilsētvidē, kā arī veicinātu saziņu ar Liepājas pašvaldību, izveidota mobilā lietotne ar nosaukumu "Liepājas pilsēta". Mobilo lietotni var bez maksas lejupielādēt Google Play vai AppStore veikalos.

Informāciju sagatavoja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.