Pirmdiena, 29. aprīlis
10.00 Projekta "Vēsturiski piesārņotas vietas Liepājas ostas Karostas kanāla sanācijas darbi" noslēguma preses brīfings. Piedalīsies Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis un SIA "Eko osta" pārstāvji.

11.30 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš iepazīšanās vizītē tiksies ar Uzbekistānas vēstnieku Latvijā Timuru Rahmanovu un Uzbekistānas Republikas goda konsulu Latvijā Vladimiru Galperinu. Ar Uzbekistānas vēstnieku Latvijā tiksies arī Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis tiksies, lai iepazīstinātu ar Liepājas SEZ iespējām un priekšrocībām.

16.00 Administratīvā komisija, Peldu ielā 5, 110. telpa.

29. un 30 aprīlī Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga Jūrmalā piedalīsies Latvijas lielāko izglītības organizāciju "Junior Achievement Latvia" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētā pasākumā "Jauno uzņēmēju dienas – GEN-E Latvia 2024".

Otrdiena, 30. aprīlis
9.30 Iedzīvotāju pieņemšana pie Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa.

11.00 Konkursa "Draudzīgākā klase" noslēguma pasākums "Ātrāk, augstāk, spēcīgāk – kopā!" un tikšanās ar Liepājas sportistiem Liepājas Olimpiskā centra Futbola hallē.

12.15 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš apmeklēs Liepājas Valsts tehnikumu.

14.00 Pilsoniskās sabiedrības veicināšanas komisija, Rožu iela 6, 226. telpa.

Trešdiena, 1. maijs
Pasaulē atzīmē Darba svētkus.

Ceturtdiena, 2. maijs
11.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes vadība piedalīsies "Lux Express" maršruta Liepāja – Rīga – Daugavpils atklāšanas pasākumā.

11.00 Publisku izklaides un svētku iesniegumu izskatīšanas komisija.

14.00 Iepirkumu komisija, attālināti.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga tiksies ar Liepājas bērnu bibliotēkas "Vecliepājas rūķis" vadītāju.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedalās Eiropas Tūrisma Asociācijas "ETOA" vebinārā par piedzīvojumu tūrismu Eiropā "Adventure tourism in Europe: Dispelling the myths".

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedalās "Erasmus+" projekta "Empowering Micro Destinations for Sustainable Tourism" darba grupas sanāksmē, tiešsaistē.

Līdz 2. maijam iedzīvotāji var ieteikt savus priekšlikumus piecu jaunu ielu nosaukumiem Klaipēdas ielas 138 teritorijā, kur paredzēta dzīvojamo māju attīstība. Vairāk ŠEIT.


Sestdiena, 4. maijs
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinības
No pulksten 10.00 līdz 11.00 Jāņa Čakstes laukumā notiks orientēšanās spēļu "Liepājas pēdas Latvijā" dalībnieku reģistrācija, kuras laikā muzicēs grupa "Kopā Reti Esošu Draugu Organizācija".
pulksten 11.00 spēļu atklāšana, tehniskā instruktāža visiem spēles dalībniekiem un starts visām komandām.
No pulksten 15.00 līdz 15.30 paredzēta komandu ierašanās spēļu finišā Rožu ielā 6, pie Liepājas domes ēkas.
pulksten 15.00 4. maija svētku koncerts ar Liepājas jauno mūziķu dalību, Jāņa Čakstes laukums.
pulksten 16.30 svētku koncerta noslēgumā, J. Čakstes laukumā notiks spēļu uzvarētāju apbalvošana.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga piedalīsies Karostas glābšanas biedrības organizētā pasākumā "Pārgājiens pa Brīvības taku".

4. un 5. maijā
Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga apmeklēs starptautiskās ITF J60 kategorijas sacensības jauniešiem "Liepaja Open".

Sporta aktivitātes un sacensības
• otrdien "Skrienam Liepājā!" koptreniņš (Jūrmalas parks);
• trešdien Liepājas vasaras pusmaratona 1. koptreniņš (Rožu laukums);
• piektdien PafBet Latvijas Basketbola Līgas (LBL) ceturtā pusfināla spēle BK "Liepāja" – "VEF Rīga" (LOC Olimpiskais centrs);
• sestdien un svētdien starptautiskās tenisa sacensības "ITF J60 Liepaja Open" (LOC Tenisa halle).

Liepājas Komunālās pārvaldes plānotie darbi
1. Notiks ielu brauktuvju un sadalošo zaļo joslu uzturēšana atbilstoši pavasara sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
2. Notiks veloceļu uzturēšana atbilstoši pavasara sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
3. Notiks sabiedriskā transporta pieturvietu uzturēšana atbilstoši pavasara sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
4. Pilsētas parkos un skvēros, Zirgu salā un citās vietās turpināsies puķu dobju sagatavošana pavasara stādījumiem.
5. No 15. aprīļa līdz 30. jūnijam valstī ir noteikts ligzdojošo putnu saudzēšanas periods ārpus meža, līdz ar to koku zāģēšana un vainagu kopšana pilsētā notiek ierobežotā apjomā.
6. Karostā, atsevišķu ielu malās, notiks koku celmu izņemšana.
7. Notiks soliņu un cita pilsētvides labiekārtojuma inventāra atjaunošana un sagatavošana vasaras sezonai.
8. Turpināsies pludmales inventāra sagatavošana un izvietošana peldvietās un liedagā.
9. Turpināsies Dunikas ielas 2/24 bērnu rotaļu laukuma atjaunošanas darbi. Bērnu laukumā ~410 kvadrātmetru platībā pēc būvdarbiem būs gumijas plātņu mākslīgais segums un uz tā būs uzstādīti jauni rotaļu elementi.
10. Pilsētas mežā Liedaga ielā 9 (10,96 ha, atrodas Baltijas jūras krasta kāpu posmā no Vaiņodes ielas līdz Pērkones kanālam) notiek kopšanas cirte. Kopšanas cirte paredz tievu, nokaltušu, bojātu, vēja izgāztu un augšanā atpalikušu koku ciršanu un izvākšanu no meža. Kopšanas darbi mežaudzē to darīs pieejamāku iedzīvotājiem – pastaigām, sportošanai, dabas izziņai.
11. Pilsētas mežā Grīņu ielā 1/3 (platība 12,35 ha, atrodas Grīzupes ielas malā, pie pilsētas austrumu robežas) notiek krājas kopšanas cirte un galvenā izlases cirte. Galvenokārt tiek izcirsti tievo dimensiju koki, kā arī nokaltušie, bojātie, vēja izgāztie un augšanā atpalikušie koki. Kopšanas darbi mežaudzi darīs pieejamāku iedzīvotājiem, atbrīvos vietu saules gaismai un barības vielām, kas nepieciešami lielākiem kokiem.
12. Notiks asfalta bedrīšu remonta darbi, ielu horizontālo līniju atjaunošana un lietus ūdens gūliju tīrīšana.
13. Pie M. Ķempes ielas 18 turpināsies daudzdzīvokļu māju kvartāla brauktuves seguma atjaunošana.
14. M. Ķempes, Ganību un Ventas ielas krustojumā turpināsies lietus ūdens kolektora atjaunošanas darbi, izmantojot oderēšanas metodi. Līdz ar to šajā krustojumā ir noteikti satiksmes ierobežojumi.
15. Ulmales ielā 2 un Ziemupes ielā 44 turpināsies šķiroto atkritumu novietņu laukumu izbūve. Laukumi būs ar cietu segumu, nožogojumu un citu labiekārtojumu, lai šeit varētu izvietot šķiroto atkritumu konteinerus un iedzīvotājiem sniegt atkritumu savākšanas un šķirošanas pakalpojumus.
16. Turpināsies ietves pārbūve Studentu rotas ielā no Pulkveža Brieža ielas līdz Atmodas ielai.
17. Noliktavas, Ābeļu un Skuju ielas posmu pārbūves objektā pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma ir atsākušies darbi. Ir slēgta satiksme Noliktavas ielas atsevišķos posmos, un autovadītāji ir aicināti ievērot ceļu satiksmes zīmes un norādes.
18. Turpināsies būvdarbi Graudu ielas, Jūras ielas un Kūrmājas prospekta krustojumā.
19. Turpināsies Slimnīcas un Grīzupes ielas atzaru pārbūves darbi Slimnīcas ielas daudzdzīvokļu māju kvartālā. Būvprojekts paredz kvartālā pārcelt lietus ūdens kanalizācijas gūlijas, sakārtot apgaismojumu un pārbūvēt iebraucamā/izbraucamā ceļa segumu.
20. Atmodas bulvārī 21, laukumā starp Atmodas bulvāri un Ziemeļu molu, turpināsies laukuma seguma sakārtošanas darbi, lai turpmāk nodrošinātu sakārtotu papildu platības auto stāvvietu platības Karostas mikrorajonā.
21. Pļavu ielas pārbūves būvobjektā no Miera līdz Vaiņodes ielai ir noteikts ziemas tehnoloģiskais pārtraukums. Pļavu ielas posmā no Miera līdz Tukuma ielai un no Tukuma līdz Vaiņodes ielai ir spēkā satiksmes ierobežojumi.
22. Kurzemes skvērā no pirmdienas, 29. aprīļa, apmeklētājiem būs atvērtas jaunās tualetes. Darba laiks no pulksten 7.00 līdz 23.00. Ieejas maksa 20 eiro centi.
23. Notiks ielu apgaismojuma ikdienas uzturēšanas darbi, kas ietver izdegušo spuldžu nomaiņu, regulāru iekārtu pārbaudi, balstu taisnošanu un citus darbus.

Par Komunālās pārvaldes atbildībā esošajiem jautājumiem iedzīvotājus aicinām zvanīt vai rakstīt Whatsapp pārvaldes diennakts dežurantam pa tālruni: 22 011 963.

Lai paplašinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk nodot informāciju par uzlabojumiem pilsētvidē, kā arī veicinātu saziņu ar Liepājas pašvaldību, izveidota mobilā lietotne ar nosaukumu "Liepājas pilsēta". Mobilo lietotni var bez maksas lejupielādēt Google Play vai AppStore veikalos.