Pēdējo gadu laikā gandrīz nekas nav dzirdēts par Liepājas pārstāvniecības Rīgā, Torņa iela 4/2A, darbu – ja agrāk liepājnieki šad tad dzirdēja par kādas izstādes atklāšanu, grāmatas atvēršanu, Liepājas politiķu un amatvīru tikšanos ar Rīgā studējošiem liepājniekiem, preses konferenci u.tml., tad kovidlaiks to visu aizslaucīja. Pēdējais ieraksts pārstāvniecības Facebook lapā datēts ar 2020. gada septembri. Neviļus rodas jautājums – vai pati pārstāvniecība vispār vēl ir vajadzīga?


Lūk, aģentūra LETA ziņo, ka pašvaldības pārvaldes optimizācijas nolūkā tiks likvidēta Ventspils pārstāvniecība Rīgā. Ventspils deputāti domes sēdē grozījuši vairākus nolikumus, likvidējot struktūrvienību "Ventspils pārstāvniecība" Rīgā – kā pašvaldības pārvaldes juridisku struktūrvienību, tomēr faktiskā Ventspils pārstāvniecība Rīgā darbību turpinās, jo vairākiem pašvaldības darbiniekiem darba vieta atrodas Rīgā, norādījusi Ventspils pašvaldība. Taču, likvidējot pārstāvniecību, kā juridisku struktūrvienību, Ventspils pašvaldība nodrošinājusi iespēju samazināt tās darbībai nepieciešamos resursus vairāk nekā uz pusi. Līdz šim kopējās Ventspils pārstāvniecības izmaksas gadā veidojušas aptuveni 55 000 eiro.


Kā portālam irliepaja.lv atbildēja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, "Liepājas pārstāvniecību Rīgā nav paredzēts likvidēt".

Zita Lazdāne: "Līdz ar ārkārtas situācijas valstī beigšanos, pārstāvniecība atsāka darboties normālā darba režīmā.  Pārstāvniecībā turpina organizēt pašvaldības iestāžu, aģentūru, Liepājas organizāciju, uzņēmumu darba tikšanās, seminārus, intervijas, grāmatu prezentēšanas pasākumus u.c.

Atsākoties tūrisma sezonai, liela interese ir par Liepājas dāvanu kartēm, kuras var iegādāties arī pārstāvniecībā. Biroja vadītāja Sintija Biša sniedz informāciju un konsultē pārstāvniecības apmeklētājus par pašvaldības darbu un pilsētas aktualitātēm".  

Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja pārstāvniecība vadītāja Sintija Biša, tad šogad pārstāvniecības telpās atvērta Jura Pavītola grāmata – "Liecinieka spoguļportrets", kas bijis labi apmeklēts notikums, savukārt Andžils Remess pirms koncertdārza "Pūt, vējiņi!" atklāšanas un sakarā ar "Pūt, vējiņi!" vēsturei veltītās grāmatas iznākšanu pārstāvniecībā sniedzis vairākas intervijas Rīgas medijiem. Augusta sākumā Digitālo inovāciju parks plānojot plašu sarīkojumu un apbalvošanu saistībā ar "Mākslīgā intelekta talantu programmas" noslēgumu.


"Taču mūsu galvenais uzdevums ir nodrošināt liepājnieku darba tikšanās šeit, un tādas mums notiek divas, trīs nedēļā," pastāstīja Biša.


2021. gadā pārstāvniecības uzturēšanas izmaksas un darba algas – Liepājas pārstāvniecībā Rīgā līdz septembra mēnesim bija divi darbinieki, biroja vadītājs un administrators – veidoja summu 41 826, 81 eiro. Šā gada pirmajā pusgadā uzturēšanas izmaksas un darba alga veidoja summu – 15 327, 82 eiro.

Telpu nomas izmaksas, ko sedz Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, ir 1000 eiro mēnesī, un tās tiek nomātas no SIA "Rīgas nami".

Liepājas pārstāvniecība Rīgā tika atjaunota 1998. gadā. Pirmā oficiālā Liepājas pārstāvniecība no 1922. līdz 1934. gadam atradās Stabu ielā 2 Liepājas biržas komitejas locekļa Nikolaja Sudmaļa dzīvoklī. Liepāja tolaik bija vienīgā pilsēta Latvijā, kuru divpadsmit gadus galvaspilsētā pārstāvēja savs cilvēks.