Portāls irliepaja.lv skaidroja, kā Liepājas mērs Jānis Vilnītis un viņa vietnieki raugās uz vakcinēšanos pret "Covid-19". Amatpersonas atbildēja uz jautājumiem "Kāda ir jūsu attieksme pret vakcinēšanos? Vai esat vakcinējies? Ja, ne, vai grasāties to darīt? Vai zināt, kad un kā tas notiks?"
Jānis Vilnītis, Liepājas domes priekšsēdētājs :
"Mana attieksme pret "Covid-19" vakcināciju ir pozitīva. Vēsturiski līdzīga sabiedrības svārstīgā reakcija pret jaunām vakcīnām bija novērojama gan attiecībā uz masaliņu, difterijas un arī gripas poti. Mēs katrs vēlamies būt pārliecināts, ka jebkura pote mūsu organismam nāks tikai par labu. Tāpēc cilvēku vēlme argumentēt jebkādas aizdomas par vakcīnas efektivitāti ir saprotama.
Taču šobrīd, lai pēc iespējas ātrāk mēs atgrieztos pie ierastiem apstākļiem, lai pēc iespējas ātrāk spētu uzsākt ekonomikas atjaunošanu – atvērt uzņēmumus, kas pandēmijas rezultātā šobrīd nespēj strādāt, mums kopīgi ir jāparūpējas par masveida potēšanos.
Šobrīd neesmu potējies, bet noteikti to darīšu, kad pienāks mana rinda, kuru nosaka Veselības ministrijas izstrādātais vakcinēšanās plāns.
Jau janvāra sākumā kopā ar pašvaldības kolēģiem un Liepājas reģionālās slimnīcas vadību strādājām pie tā, lai analizētu un vienkopus savāktu informāciju par šā brīža Liepājas medicīnas personāla kapacitāti un veselības aprūpes iestāžu gatavību veikt iedzīvotāju masveida potēšanu. Veicām Liepājas ģimenes ārstu aptauju, apzinājām potenciālās vietas pilsētā, kurās varētu notikt vakcinācija. Papildus izveidojām speciālistu sarakstu katrā nozarē, lai mums būtu apkopota informācija un mēs spētu reaģēt, ja būtu nepieciešams operatīvi veikt speciālistu potēšanu. Tāpat piedalījāmies Latvijas Pašvaldību savienības organizētajās sēdēs, lai paustu savus priekšlikumus un augsto gatavību iesaistīties vakcinācijas procesā Ministru prezidentam un veselības ministram, kas atzinīgi novērtēja Liepājas pašvaldības speciālistu ieguldīto darbu. Arī ceturtdien, 18. februārī, tiešsaistē tiekamies ar veselības ministru Danielu Pavļutu un Vakcinācijas biroja vadītāju Evu Juhņēviču, lai turpinātu sarunas par pašvaldību lomu masveida vakcinācijas procesā".
Atis Deksnis, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos:
"Šobrīd neesmu potējies! Apzinos, cik svarīga un nozīmīga ir kolektīvā imunitāte, tāpēc esmu gatavs potēties apstiprinātā "Covid-19" vakcinācijas plāna noteiktās kārtības ietvaros, tādējādi rūpējoties par savu veselību un izrādot apņemšanos iesaistīties "Covid-19" ierobežošanas mērķa sasniegšanā. Sabiedrība ir noilgojusies pēc plašākām sporta iespējām, pēc kultūras baudīšanas klātienē un radinieku apciemošanas. Bet, lai mēs to visu varētu darīt droši, ir nepieciešama disciplinēta ierobežojumu ievērošana un masveida iedzīvotāju potēšana".
Gunārs Ansiņš, domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos:
"Es esmu reģistrējies vietnē www.manavakcina.lv un gaidu savu kārtu, kad vien tā būs iespējama. Esmu diezgan daudz runājis gan ar savu ģimenes ārsti, gan arī citiem veselības aprūpes jomas speciālistiem, kuru kompetenci un profesionalitāti augstu novērtēju, tāpēc man nebija šaubu par to, ka es izmantošu iespēju vakcinēties, kad tāda pienāks. Manuprāt, vakcīna ir biļete uz normālu dzīvi, kādu mēs to pazinām līdz šai pandēmijai".
Uldis Sesks, domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos:
"Es varu pateikt atklāti, ka līdzīgi kā daudzi citi arī es esmu noguris no šiem nesaprotamiem un bieži vien neloģiskajiem valdības noteiktajiem ierobežojumiem, no aizliegumiem, bet vienlaikus saslimstības rādītāji krītas ļoti gausi.
Ir skaidrs, ka bez strauja vakcinācijas tempa uzņemšanas mēs vēl ilgi varēsim šādi muļļāties, un tas nav labi
ne mūsu bērniem, kas nevar apmeklēt klātienē skolas, ne uzņēmējiem, ne tautsaimniecībai kopumā. Tāpēc es pats vakcinēšos. Kad tas notiks? Tas man nav zināms, jo katram mums jāgaida sava kārta. Katrā ziņā es negrasos pretendēt uz vakcīnu agrāk nekā citi iedzīvotāji, un man likās ļoti neprofesionāli arī no valdības puses tagad laikā, kad vakcīnas vēl joprojām ir tāds deficīts un vairumam iedzīvotāju nepieejamas, izvirzīt sevi priviliģēto kārtā, kas kameru gaismās ārpus rindas saņem savu poti. Ja tas būtu noticis solidāri laikā, kad varētu uzsākt visu pārējo sabiedrības locekļu vakcināciju, tad to varētu uzskatīt par iedrošinājumu un labo piemēru vakcinēties, bet šobrīd tas vairāk izskatās pēc tā, ka daži ir vienlīdzīgāki par citiem…"
7
8