Pirmdiena, 9.maijs
9.00 Reliģisko lietu komisija, Rožu iela 6, 207. telpa.

17.00 Administratīvā komisija, attālināti.

Liepājas pieteikuma komanda konkursā "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" aizstāvēs pilsētas pieteikumu žūrijas komisijai, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Aizstāvēšanas prezentācijā piedalīsies arī Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas diena. Šajā dienā pie ēkām izkarams Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

Ir aktuāli pašvaldības līdzfinansējuma projektu konkursi. Skatīt: www.liepaja.lv/projektu-lidzfinansejuma-konkursi/

Otrdiena, 10.maijs
10.00 Iedzīvotāju pieņemšana pie Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa.

10.00 Izglītības komisija, attālināti.

16.00 "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" konkursa rezultātu sagaidīšana kultūras namā "Wiktorija"! Sagaidīsim šos nozīmīgos jaunumus kopā, skatoties Kultūras ministrijas organizētās preses konferences tiešraidi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Aicinām ikvienu Liepājas pieteikuma veidošanā iesaistīto, kā arī visus tos, kam svarīga Liepājas kultūras dzīve un kas ar emocionālu atbalstu piedalījies šajā pilsētas ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu – piedalīties kopīgā rezultātu sagaidīšanā.

16.00 Seminārs "Pašvadīta mācīšanās" valodu jomas pedagogiem, tiešsaistē.

16.00 Seminārs Liepājas pilsētas matemātikas skolotājiem: mācību satura analizēšana, uzsākot 7. klasi, aktualitātes, tiešsaistē.

Iedzīvotāju pieņemšana pie Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka Ata Dekšņa.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis apmeklēs kopdarbnīcu ar jaunatnes jomas speciālistiem par darba ar jaunatni sistēmas attīstību Liepājā.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedalīsies Kurzemes tūrisma asociācija valdes sēdē par statūtu grozījumiem.

Trešdiena, 11.maijs
11.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš tiksies ar Īrijas vēstnieci Latvijā Īmeru Frīlu, kura Liepājā ieradīsies darba vizītē.

11.00 Publisku izklaides un svētku iesniegumu izskatīšanas komisija, Rožu iela 6, 226. telpa.

13.00 Sociālo lietu komisija, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā.

14.00 Iepirkumu komisija, attālināti.

14.30 Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes mācību jomu koordinatoru un metodiķu profesionālās sarunas, Liepājas Liedaga vidusskola.

14.30 Rosinātava pedagogiem "Starpdisciplinārās mācības 1.–3. klasē", tiešsaistē.

16.00 Licencēšanas komisija, Rožu iela 6, 226. telpa.

Dzīvojamo māju privatizācijas komisija, elektroniski.

Ceturtdiena, 12.maijs

9.30 Apstādījumu uzraudzības komisija, izbraukuma sēde.

10.30 Pilsētas attīstības komiteja, Rožu iela 6, 226. telpa.

12.00 Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komiteja, Rožu iela 6, 226. telpa.

12.30 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš piedalīsies Eiropas Reģionu komitejas 12. sanāksmē, tiešsaistē.
                                                                               
13.00 Izglītības, kultūras un sporta komiteja, Rožu iela 6, 226. telpa.

14.00 Finanšu komiteja, klātienē, Rožu iela 6, 226. telpa.

16.00 Dzīvokļu komisija, attālināti.

Piektdiena, 13.maijs
11.00–13.00 Kopdarbnīca ar jaunatnes jomas speciālistiem par darba ar jaunatni sistēmas attīstību Liepājā, Kuģinieku ielā 2, biedrības You+ telpās.

13.00 Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" vēsturiskās fotoizstādes "Mirkļu atspulgi" atklāšana Liepājas Latviešu biedrības namā, pasākumu apmeklēs Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Sestdiena, 14.maijs
12.00 Mātes dienai un Starptautiskajai Ģimenes dienai veltīts svētku pasākums Liepājas audžuģimenēm un aizbildņiem. Pasākumu apmeklēs Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

19.00 Liepājas Simfoniskā orķestra 141. sezonas noslēguma koncerts, koncertzālē "Lielais dzintars".

No plkst. 19.00 Liepājā un citviet Latvijā norisināsies Muzeju nakts pasākumi.

Aktuālā informācija par atbalstu Ukrainai
Paldies liepājniekiem, kuri iesaistās palīdzības sniegšanā ukraiņiem. Svarīgi, lai mūsu palīdzība atbilstu ukraiņu vajadzībām un būtu koordinēta! Pašvaldība, valsts pārvaldes institūcijas un biedrības izveidojušas vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainai un tās pilsoņiem. Plašāk: www.liepaja.lv/atbalsts-ukrainai

Komunālās pārvaldes plānotie darbi
1. Notiks ielu brauktuvju un sadalošo zaļo joslu uzturēšana atbilstoši pavasara sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
2. Notiks veloceļu uzturēšana atbilstoši pavasara sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
3. Sakarā ar pludmales izeju pārbūvi un labiekārtošanu ir noteikti satiksmes ierobežojumi Jūrmalas parka veloceļa posmos no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai.
4. Notiks sabiedriskā transporta pieturvietu uzturēšana atbilstoši pavasara sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
5. Sakarā ar iekārtu nolietojumu un drošības riskiem ir slēgts Jūrmalas parkā esošais skeitošanas laukums līdz šogad plānotajai pārbūvei un paplašināšanai.
6. Turpināsies liedaga zonas kopšanas darbi un pludmales inventāra sagatavošana izvietošanai liedagā. Izvietošanu plānots pabeigt līdz 15.maijam, kad ir peldsezonas sākums. Vienlaikus līdz 13. jūnijam turpināsies pludmales izeju izbūves un labiekārtošanas darbi.
7. No 15. aprīļa līdz 30. jūnijam spēkā ligzdojošo putnu saudzēšanas periods. Šajā periodā ir atļauta nolauzto, slimo vai bojāto koku un zaru zāģēšana un koku kopšanas darbi, lai novērstu bīstamību, taču koku ciršana/zāģēšana ārpus meža, t.i., apdzīvotās vietās ir aizliegta.
8. Turpināsies darbi pilsētas apstādījumos. Notiks dekoratīvo krūmu un ziemciešu dobju kopšana, zālienu pārsēšana un mēslošana, dobju sagatavošana pavasara un vasaras puķu stādīšanai, turpināsies zāles pļaušana.
9. Sāksies ceļu satiksmes horizontālo zīmju un līniju atjaunošana.
10. Sāksies brauktuvju asfalta bedrīšu avārijas remonts.
11. Turpināsies multifunkcionāla sporta laukuma izbūve Sila ielā 5.
12. Turpināsies ietves izbūve Atmodas bulvārī no Katedrāles ielas līdz pagriezienam uz Ziemeļu mola. Šeit tiks izbūvētas arī divas autostāvvietas, gājēju pāreja, lietus ūdens novadīšanas sistēma un uzstādītas jaunas ceļu satiksmes drošības zīmes.
13. Plānots pēc tehnoloģiskā pārtraukuma atsākt būvdarbus grants seguma pārbūves objektos Riņķu ielā no Skuju līdz Stārķu ielai un Skuju ielā no Meža līdz Ventspils ielai. Šeit paredzēta lietus ūdens kanalizācijas, seguma asfaltēšana un bruģētu ietvju izbūve.
14. Ezermalas ielas un gājēju tilta pār Tirdzniecības kanālu pārbūves objektā turpināsies būvdarbi. Autovadītāji aicināti būt uzmanīgiem un sekot līdzi ceļu satiksmes zīmēm un norādēm.
15. Turpinās darbi Liepājas centrālās pludmales izejas aiz koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūves objektā un izejas pārbūves objektā Kūrmājas prospekta galā, kā arī pie Centrālās glābšanas stacijas.
16. Turpināsies Kārļa Zāles laukuma pārbūves darbi. Būvdarbu zonā ir ierobežota satiksme, sašaurinot ceļa braucamo daļu visā K. Zāles laukuma garumā, tāpēc ikviens satiksmes dalībnieks ir aicināts būt uzmanīgam un sekot līdzi izvietotajām ceļa zīmēm un citām satiksmes norādēm.
17. Turpināsies Skolas ielas pārbūve posmā no K. Zāles laukuma līdz Teātra ielai un auto stāvlaukuma izbūve pie Liepājas teātra.
18. Notiks ielu apgaismojuma ikdienas uzturēšanas darbi, kas ietver izdegušo spuldžu nomaiņu, regulāru iekārtu pārbaudi, balstu taisnošanu un citus darbus.

Par Komunālās pārvaldes atbildībā esošajiem jautājumiem iedzīvotājus aicinām zvanīt pārvaldes diennakts dežurantam pa tālruni: 22 011 963.

Lai paplašinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk nodot informāciju par uzlabojumiem pilsētvidē, kā arī veicinātu saziņu ar Liepājas pašvaldību, izveidota mobilā lietotne ar nosaukumu "Liepājas pilsēta". Mobilo lietotni var bez maksas lejupielādēt Google Play vai AppStore veikalos.

Informāciju sagatavoja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.