Liepājas Būvvaldē kopumā strādā 31 darbinieks, bet tās sastāvā iekļautajā būvinspekcijā ir četri būvinspektori un inspekcijas vadītājs. Līdz šim būvinspektoru skaits ir bijis pietiekams.

Tā aģentūru LETA informēja Liepājas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Visiem būvinspektoriem ir Ekonomikas ministrijas (EM) izsniegts sertifikāts par tiesībām veikt būvinspektora pienākumus. "Šādus sertifikātus nevienam tāpat vien neizsniedz. Protams, ka tiek izvērtēta gan viņu izglītība, gan darba pieredze," norādīja Štāls.

Daļa darbinieku izglītību ieguvuši vēl padomju laikā, taču visiem būvinspektoriem izglītība ir atbilstoša - viņi to ieguvuši Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Saldus celtniecības tehnikumā. "Vienam inspektoram ir celtniecības tehnikuma izglītība. Es uzskatu, ka tā ir ļoti laba izglītība. To ir akceptējusi arī Ekonomikas ministrija, izsniedzot sertifikātu," piebilda Štāls.

Līdz šim pieci būvinspekcijas darbinieki ir spējuši tikt galā ar visu darba apjomu. Tagad, kad pēc Rīgas "Maxima" notikušās traģēdijas ekonomikas ministrs Danielas Pavļuts uzdevis nekavējoties nodrošināt, lai pašvaldību atbildīgās būvvaldes un būvinspektori veic ārkārtas pārbaudes visās sabiedriski nozīmīgajās ēkās par būvnormatīvu ievērošanu, prioritāri veicot pārbaudes ēkās, kur notiek vai ir plānoti būvdarbi, darba apjoms būs lielāks. Būvinspekcijai nāks talkā citi kolēģi no būvvaldes - arhitekti un citi speciālisti. Pārbaudāmo objektu sarakstā būs gan lielveikali, gan Liepājas Olimpiskais centrs, gan citas būves. Viens no prioritāri pārbaudāmajiem objektiem būs veikals "Depo", kur paralēli veikala darbībai notiek būvdarbi.

Jau ziņots, ka ceturtdien vakarā sabrukušā lielveikala "Maxima" drupās atrasti 54 bojāgājušie, bet vēl vairāki desmiti traģēdijā cietuši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.