Saistībā ar aizliegumu organizēt publiskus pasākums, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis tradicionālo gada beigās notiekošo mēra pieņemšanu aicināja ikvienu skatīties svētku raidījumā, informē mēra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Īpaši svinīgā studijā, kas tika izveidota Liepājas teātrī, pilsētas mērs kopā ar Liepājas pilsētas pašvaldības struktūrvienību un iestāžu vadītājiem līdz šim nebijušā un īpaši veidotā raidījumā atskatījās uz aizvadītā gada aktuālajiem notikumiem pilsētā. Par pasākuma svinīgo atmosfēru raidījumā parūpējās Liepājas Zvanu ansamblis "Campanella", mūziķi Mareks Radzevičs, Emīls Balceris, Roberts Dinters un Ivo Fomins, bet pasākumu vadīja Liepājas teātra aktieri Everita Pjata Gertnere un Kaspars Kārkliņš.

Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis: "Mēra pieņemšana ir tradicionāls pasākums, kas aizsākts ar mērķi liepājniekiem un pilsētas viesiem pastāstīt un parādīt to, kas ir izdarīts aizvadītajā gadā. Līdz šim pasākums ir noticis koncertzālē "Lielais dzintars" un to klātienē vērojuši aptuveni 1000 skatītāju. Pirms valstī stājās spēkā stingri ierobežojumi, zinājām, ka vēlamies mainīt šī pasākuma ierasto formātu, tāpēc nonācām pie idejas par raidījumu digitālā formātā, kas ir pieejams plašam lokam iedzīvotāju. Raidījuma veidošanā īpaši svarīgi bija iesaistīt vietējos pilsētas uzņēmējus, māksliniekus, radošus un apņēmīgus cilvēkus, tāpat kā būtiski bija ļaut pašiem nozares speciālistiem pastāstīt par notikumiem šajā savādajā gadā. Lai gan decembra nogale ir atnākusi ar skarbu realitāti, kopumā šis gads ir bijis darbīgs, notikumiem un sasniegumiem piesātināts – jā, atbilstošs tam, kā to atļāvuši valstī noteiktie ierobežojumi. Raidījuma veidošanā iesaistījušies vairāk nekā 80 liepājnieku un tā izveidota nepilnu divu mēnešu laikā. Esmu pateicīgs liepājniekiem, kas par spīti apstākļiem, guva pārliecību līdz ar mums, ka aizvadītais gads ir tā vērts, lai par to runātu un to parādītu īpašā svētku raidījumā."

Raidījuma pirmizrādei bija iespējams sekot līdzi 26.decembrī Liepājas oficiālajā Facebook kontā, televīzijā "TV Kurzeme" un Rietumu radio. Savukārt 29.decembrī pulksten 13.00 un 30.decembrī pulksten 21.00 raidījums būs apskatāms televīzijā "RīgaTV24". Raidījuma arhīva materiāli ir pieejami gan Liepājas oficiālajā Facebook vietnē, gan Youtube kanālā.

Kā liecina sociālo tīklu statistika, tad raidījumu divās dienās skatījušies gandrīz 28 tūkstoši facebook lietotāju no 8 pasaules valstīm. Visvairāk skatījumu bijuši no Latvijas, Lielbritānijas, Vācijas un Īrijas.

2020.gada Liepājas mēra Ziemassvētku pieņemšana: