Otrdien, 6.oktobrī, Liepājā darba vizītē ieradās Korejas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Songdžins Hans, lai parakstītu ziedojuma līgumu ar Liepājas 3. pamatskolu par atbalstu taekvondo nodarbību rīkošanai, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vizītes laikā vēstnieks tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, priekšsēdētāja vietnieku attīstības un sadarbības jautājumos Gunāru Ansiņu, priekšsēdētāja vietnieku kultūras un sporta jautājumos Ati Deksni, Izglītības pārvaldes vadītāju Kristīni Niedri-Latheri, Liepājas 3. pamatskolas direktori Gaļinu Skorobogatovu un 3. pamatskolas taekvondo treneri Annu Prudņikoviču. Kopā ar S. Hanu Liepājā viesojās arī vēstnieka padomniece kultūras jautājumos Džonguna Banga.


Tikšanās laikā tika parakstīts ziedojuma līgums starp Korejas vēstniecību Latvijā un Liepājas 3. pamatskolu. Vēstniecība ziedojuma formā atbalstīs taekvondo nodarbību un pasākumu organizēšanu, aprīkojuma iegādi un nodrošinās trenera atalgojumu.

S. Hans norādīja, ka novērtē Liepājas vēlmi stiprināt savstarpējas attiecības un pastāstīja, ka arī Latvijas Taekvondo federācijas valdes loceklis Hermanis Močaļins atzinis, ka Liepāja starp citām Latvijas pilsētām ir aktīvākā šīs cīņas mākslas popularizēšanā un attīstīšanā. Liepājas 3. pamatskolas taekvondo trenere Anna Prudņikoviča norādīja, ka taekvondo Liepājā tiek attīstīts jau septiņus gadus, šobrīd kopumā cīņas un pašaizsardzības mākslu apgūst 72 skolēni, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jaunieši, tāpat pilsētā tiek attīstīts arī para taekvondo. Tāpat tika pārrunāts, ka skolas vadība taekvondo apmācību vēlas veidot kā ilgtermiņa sadarbības projektu ar mērķi iekļaut cīņas un pašaizsardzības mākslu arī kopējā skolas mācību programmā.


Tikšanās laikā domes vadība norādīja, ka papildu jau esošajām aktivitātēm saskata iespēju veidot sadarbību Zirgu salas attīstībā.

Pēc tikšanās domē vēstnieks devās uz Liepājas 3. pamatskolu, lai piedalītos taekvondo nodarbībā un tiktos ar sporta skolotājiem.
 
Vizītes noslēgumā vēstnieks vēlreiz pauda prieku atrasties Liepājā un norādīja, ka vēju pilsētā jūtas kā savās mājās. Lai gan šobrīd aktīvākas sadarbības iespējas ierobežo "Covid-19" pandēmija, globālai sistēmai stabilizējoties, vēstniecība atkal turpinās stiprināt savstarpējās attiecības ar Liepājas pilsētu.

Vēstnieks Liepājā viesojas 3. reizi. Iepriekšējā vizīte Liepājā bija 2019.gada 13.decembrī, kuras laikā vēstnieks tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, Sporta pārvaldes vadītāju Elanu Strazdiņu, Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) vadītāju Kristīni Pujāti. Vēstnieks un pilsētas pārstāvji pārrunāja līdzšinējo un turpmāko sadarbību kultūras, sporta un izglītības nozarēs.

2019. gada augustā Liepājas pilsētas pašvaldība, sniedzot atbalstu (piešķirot telpas un palīdzot risināt citus organizatoriska rakstura jautājumus) piedalījās Korejas vēstniecības Latvijā iniciēto starptautisko sacensību taekvondo organizēšanā Liepājas Olimpiskajā centrā.

Songdžins Hans darba vizītē Liepājā viesojās arī 2019.gada 15.maijā, lai kopā ar uzņēmuma "Samsung" pārstāvjiem un Liepājas pilsētas domes vadību piedalītos Zinātnes un izglītības inovāciju centra atklāšanā. Mūsu pilsētas apmeklējuma laikā vēstnieks tikās arī ar Sv. Trīsvienības katedrāles vadību, lai pārrunātu iespējas pielietot "Samsung" viedās tehnoloģijas, attīstot katedrāles renovācijas projektu un uzstādot interaktīvus informatīvos stendus.

ZIIC ir izveidojusies sadarbība ar uzņēmumu "Samsung Electronics Baltics", kas ir dāvinājis tehnoloģiskās ierīces, ar ko darboties skolēniem. Vēstnieks aktīvi iesaistās sadarbības sekmēšanā un komunikācijā ar uzņēmumu.