Šā gada budžeta grozījumos, ko deputāti apstiprināja 21.marta sēdē, pašvaldība 90 tūkstošus eiro atvēlējusi skaņu ierakstu studijas izveidei.

Kā portālam irliepaja.lv skaidro domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, 90 364 eiro paredzēti ierakstu studijas izveidei koncertzālē "Lielais dzintars" un nepieciešamās aparatūras iegādei.

"Koncertzāles projekts paredzēja ne tikai ēkas būvniecību, ārējo inženierkomunikāciju izbūvi, pieguļošās teritorijas sakārtošanu, bet arī bija jārealizē citas konkrētas aktivitātes, piemēram, jāizveido ekspozīciju un izstāžu zāle, jānodrošina telpas deju studijas darbībai, kā arī jāizveido ierakstu studija un fonotēka. Visu realizēt uzreiz nebija iespējams, tādēļ konkrēto projektu realizācija noritēja pakāpeniski.

Daļa no plānotā jau ieviesta, bet vēl nerealizēta ir ierakstu studijas izveide," informēja Lazdāne.

Savukārt SIA "Lielais dzintars" skaidro:

"Pateicoties koncertzāles Lielās zāles izcilajai akustikai un skaņas izolācijai, līdz šim ir tapuši vairāki veiksmīgi ieraksti (LSO koncertieraksti, Latvijas simtgades uguņošanas mūzikas ieraksta fragmenti u.c.), kas Latvijā ir retums. Taču ieraksti ir veikti akustiski nepielāgotā telpā, izlīdzoties ar aprīkojumu, kas paredzēts koncertu apskaņošanai. Tāpēc pašvaldība piešķīrusi finansējumu ierakstu studijas izveidei "Lielajā dzintarā", kas koncertzāli padarīs pievilcīgāku ne tikai koncertiem, bet arī profesionāliem simfoniskās un kamermūzikas ierakstiem Latvijas un ārzemju pasūtītājiem. Šis finansējums tiks izlietots profesionālas skaņu režijas telpas aprīkošanai, tajā ietverot gan akustiko projektu, gan arī ierakstu infrastruktūras papildināšanu".