Kārļa Volkovska foto.


Jaunievēlētais Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), kurš saņēmis gan liepājnieku atbalstu (visvairāk balsu) vēlēšanās, gan politisku atbalstu, jo atšķirībā no saviem priekštečiem mēra amatā tika ievēlēts vienbalsīgi, pirmajā domes sēdē paziņoja, ka ir nolēmis ieviest jaunu Liepājas pašvaldības pārvaldības modeli, vairāk iesaistot darbā ievēlētos deputātus.

"Pēc vēlēšanām mums bija pietiekami daudz laika, lai satiktos ar visu Liepājas domē ievēlēto politisko spēku pārstāvjiem un pārrunātu iespējamo sadarbību, taču izveidotais sadarbības modelis paredz apvienot spēkus trim partijām – abiem vislielāko liepājnieku atbalstu ieguvušajiem politiskajiem spēkiem (Liepājas partija un Latvijas Reģionu apvienība – irliepaja.lv) un NA kā valdības koalīcijas partijai, kas nozīmē spēcīgāku Liepājas interešu pārstāvību arī valdībā un Saeimā," jau iepriekš aģentūrai LETA paudis Ansiņš. Tajā pašā laikā koalīcijā nav iekļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārā sekretāre Dace Bluķe (Par), kurai valdības koalīcijā varētu būt vēl nozīmīgākas pozīcijas, norāda LETA.

Šis būs nedaudz neierasts pārvaldes modelis Liepājas domē, jo atšķirībā no citiem gadiem nebūs noteiktas šauras atbildības jomas, domes sēdē apgalvoja Ansiņš. Šis Liepājas domē būs jauns modelis, kurā atšķirībā no iepriekšējiem sasaukumiem, domes priekšsēdētājam un viņa vietniekam nebūs noteiktas konkrētas atbildības jomas, piemēram, tikai kultūra un sports vai izglītība, bet domes vadība pārraudzīs visas nozares kopumā.

Pēc Ansiņa teiktā katrs no politiskajiem spēkiem programmā ir solījis paveikt liepājniekiem nozīmīgas lietas ne tikai kādā vienā šaurā nozarē kā kultūra, sports, pilsētsaimniecība vai izglītība.

"Darbi ir jāpaveic it visās jomās, tādēļ partnerus aicināju uz citādāku darba modeli, kurā saskatu daudz lielāku iesaisti gan izpilddirekcijai, gan struktūrvienībām, gan nozaru vadītājiem un komitejām.

Es to sauktu par zobratu principu, kurā visiem iesaistītajiem ir jālīdzdarbojas vienlīdzīgi atbildīgi un profesionāli,"

norāda jaunais mērs.

Ansiņš esot daudz analizējis pārvaldības modeļus gan citur Eiropā, gan runājis ar saviem kolēģiem Ziemeļeiropas valstu pašvaldībās.

"Redzu, ka izpratne par procesu vadību un pašvaldības sadarbību ar saviem iedzīvotājiem laika gaitā ir mainījusies un domāju, ka jāmainās arī pie mums Liepājā," uzskata Ansiņš.

Jaunais pārvaldības modelis izpaužas gan faktā, ka mēram būs tikai viens vietnieks, gan komiteju sastāvā, kurās turpmāk darbosies deviņi deputāti no visām domē ievēlētajām partijām.

Pirmajā domes sēdē deputāti vienbalsīgi apstiprināja visu komiteju sastāvus, komiteja priekšsēdētāji un vietnieki tiks nosaukti un apstiprināti nākamajā domes sēdē, kas plānota 22. jūlijā.