Liepājas dome ir gatava atbalstīt jebkuru liela pasākuma rīkotāju, kurš būs gatavs popularizēt pilsētas vārdu un piesaistīt pilsētai tūristus, uzskata vicemērs Jurijs Hadarovičs.

Kā intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un attīstības jautājumos Jurijs Hadarovičs, pilsētas dome piešķir finansiālu atbalstu dažādiem pasākumiem, jo katrs tūrists, ierodoties pilsētā uz nedēļas nogali, pilsētas viesnīcās, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos un citur atstāj vairākus simtus eiro, līdz ar to pašvaldības ieguldītā nauda veicina ekonomisko aktivitāti, raksta LETA.

"Pagājušajā nedēļā notikušais rallijs pievilka vairākus tūkstošus tūristu, kuri šeit nodzīvoja četras līdz piecas dienas, pasākums tika rādīts "Eurosport" televīzijas kanālā, kur to redzēja desmiti miljoni cilvēku. Patlaban nevaru runāt par konkrētiem datiem, bet ir skaidrs, ka tas bija labs pienesums pilsētai arī ziemas periodā," sacīja Hadarovičs, paužot cerību, ka vismaz daļa no cilvēkiem, kuri ar šī pasākuma starpniecību uzzināja par Liepāju, agrāk vai vēlāk ieradīsies Liepājā.

Viņš gan norāda, ka rallijs ir labs un populārs pasākums, taču pašvaldībai ir jāskatās arī uz citām norisēm sportā, izklaidē un kultūrā.

"Mērķis ir, lai pilsētā maksimāli bieži notiktu kāds pasākums arī ārpus aktīvās tūrisma sezonas," sacīja Hadarovičs.

Jau ziņots, ka no 31.janvāra līdz 2.februārim Liepājā notika Eiropas rallija čempionāta otrais posms, kas piesaistīja vairākus tūkstošus skatītāju. Rallija nedēļā visas viesnīcas Liepājā un tās apkārtnē bija piepildītas, un brīvu vietu nebija.