Nupat notikusī pilsētas mēra amata maiņa, par kuru kopš pēdējām vēlēšanām tik daudz tika runāts un uzklausītas visdrūmākā scenārija prognozes, beidzot notikusi.

Liepājas vēsturē nebijis solis, kad bijušie oponenti mainās vietām un, džentelmeniski uzteicot vienam otru, sabīda krēslus.

Uldis Sesks, bez maiņas esot mēra krēslā 21 ar pusi gadus, ir visilgāk prezidējošais Liepājas pašvaldības vadītājs. Man atmiņā vārdi no viņa runas Rožu laukumā, sagaidot 2000. gadu: "Tieši pirms 100 gadiem Liepājai bija spožs ekonomiskās pilsētas uzplaukums un liepājnieki jauno gadsimtu sagaidīja ar lielām cerībām un pārgalvīgiem plāniem. Tolaik pilsētas mērs bija Hermanis Adolfi – pretrunīga, bet ar tālredzīgu domāšanu apveltīta personība."

Divtūkstošajā gadā, protams, nevarēja paredzēt, ka Uldis Sesks pārspēs tobrīd visilgāk prezidējošo Adolfi par gandrīz septiņiem gadiem.

Toreiz, 1900.gada maijā tikai nedaudzi prata novērtēt ilggadējā Liepājas Galvas veikumu un viņa amata atstātās pilsētas pārvērtības un mantojumu, ko arī šodien joprojām izmantojam. Bijušais Galva tika ierauts reālu vai izdomātu intrigu un nejēdzīgu pārmetumu juceklī. Tomēr gan bijušais Aizputes, gan Liepājas mērs saviem laikabiedriem uzrakstīja pamācošu grāmatu par savu, liepājnieku un Liepājas dzīvi.*

Jo spilgti atmiņā 1997.gada Apvienotā saraksta triumfs un Ulda Seska tapšanu par domes priekšsēdētaju. Cik ļoti bija jūtama viņa neredzamo bīdītāju, Ulda Pīlēna un nekronēto oligarhiņu tēli. Pa šiem gadiem U. Sesks tik ļoti ir audzis pats, ka spējis atbrīvoties no aizbildnieciskiem tēliem un piepulcējis ap sevi gudru, darbaspējīgu un uzticamu ļaužu komandu.

Ar Ulda Seska amata maiņu, lai arī vēl neapjausti, aiziet kārtējais Liepājas vēstures  laikmeta posms. Tādēļ, lai arī irliepaja.lv daudzas reizes ir bijusi visai nesaudzīga un kritiska pret bijušo mēru un viņa lēmumiem, tā saka viņam PALDIES par darīto, jaunradīto un saglabāto Liepājai.

*Adolfi H.A. "Leben, Gedanken, Weltanschauung  eines Kurlanders (1841.–1913.) Riga. 1923.