Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) sestdien, 13.jūnijā, darba vizītē apmeklēs Liepāju, aģentūru LETA informēja ministra padomniece Vineta Vilistere-Lāce.


Vizītes laikā ministrs tiksies ar Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, pašvaldības pārstāvjiem, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas vadību un pilsētas uzņēmējiem, lai iepazītos ar pilsētas ekonomisko aktivitāti un uzņēmējdarbības aktuālajiem jautājumiem.


Viens no vizītes mērķiem ir apzināt situāciju, kā uzņēmējdarbību Liepājā ir ietekmējis “Covid-19” un kādus izaicinājumus uzņēmēji bija spiesti pārvarēt.


Vitenbergs klātienē apmeklēs uzņēmumu "iCotton", kas, reaģējot uz “Covid-19” dēļ augošo pieprasījumu pēc individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, plāno paplašināt ražošanas kompleksu ar inovatīvām kokvilnas auduma izejvielām dažādu higiēnas preču un individuālo aizsarglīdzekļu ražošanai, un nākotnē varētu būt nopietns atbalsts valsts stratēģisko rezervju veidošanai.


Ministrs apmeklēs arī "Lauma Fabrics", kas jau ir pārorientējies uz sejas masku ražošanu.


Tāpat plānota tikšanās Liepājas ostā, lai ar tās vadību pārrunātu jauno ostu pārvaldības modeli un iepazītos ar attīstības plāniem, kā arī ministram paredzēts bijušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" teritorijas apmeklējums, kur plānots attīstīt industriālo parku.


Vizītes laikā ministram plānota tikšanās arī ar domes vadību, tekstilnozares un tūrisma uzņēmuma vadītājiem, lai pārrunātu pilsētai un uzņēmējiem aktuālos jautājumus.


Vizīte Liepājā būs Vitenberga pirmā reģionālā vizīte.