Turpinot apskatīt pašvaldības augstāko amatpersonu deklarācijas par 2020. gadu, portāls irliepaja.lv ielūkojās vicemēru Gunāra Ansiņa un Ata Dekšņa Valsts ieņēmumu dienestam sniegtajos datos.

Liepājas partijas 1. numurs gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Gunārs Ansiņš deklarējis šādus amatus:


deputāts, pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks, Vides komisijas priekšsēdētājs, Budžeta komisijas loceklis, Apbalvojumu komisijas priekšsēdētājs, kā arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes loceklis, Liepājas partijas valdes loceklis un ES Reģionu komitejas locekļa vietnieks.


Vicemērs deklarējis īpašumu Nīcas novadā, transportlīdzekli – automašīnu "Audi A4 Avant" un bezskaidras naudas uzkrājums 39 890 eiro apmērā.

Ienākumu gūšanas vieta Ansiņam pērn bijušas divas – pašvaldība un Liepājas SEZ. Pirmajā gūti ienākumi 30 834,62 eiro apmērā, otrajā – 34 460,30 eiro.

No pārskata periodā veiktajiem darījumiem Ansiņš deklarējis auto iegādi par 15 000 eiro.


Ansiņam nav ne parādsaistību, nedz arī viņš izsniedzis aizdevumus.


Atis. Deksnis. Liepājas domes foto.


Otra domes priekšsēdētāja vietnieka Ata Dekšņa deklarētie amati galvenokārt saistīti ar darbu pašvaldībā: Zemes komisijas loceklis, Stipendiju piešķiršanas komisijas priekšsēdētājs, Kultūras lietu komisijas priekšsēdētājs, Mērķdotāciju interešu izglītībai sadales komisijas priekšsēdētājs, Nometņu projektu izvērtēšanas komisijas priekšsēdētājs, Mērķdotāciju sadales sportā komisijas priekšsēdētājs, Izglītības komisijas priekšsēdētājs un deputāts. Taču Deksnis ir arī garāžu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības "Loči 97" valdes loceklis, akciju sabiedrības "Liepājas autobusu parks" padomes loceklis, biedrības "liepājnieki" valdes loceklis un Liepājas baptistu Pāvila draudzes padomes loceklis.

Vicemēra īpašumā ir vairāki nekustamie īpašumi: zeme, dzīvoklis un būve (kopīpašums) Liepājā, kā arī īpašums Tadaiķu pagastā. Dekšņa īpašumā ir transportlīdzeklis – vieglā automašīna "VW Passat", bet valdījumā – vieglā automašīna "VW Tiguan".

Ienākumu gūšanas vietas vicemēram, tāpat kā pārējiem diviem vicemēriem, ir divas: Liepājas dome, kur pērn kopumā nopelnīti 32 112,47 eiro un Liepājas autobusu parks, kurā nopelnīta alga – 12 613,92 eiro.

Deksnis deklarējis arī ziedojumu 500 eiro apmērā un parādsaistības par kopējo summu 55 337,95 eiro (26 385,65; 11 706,18; 17 246,12).

Par trešā vicemēra – Ulda Seska – amatpersonas deklarāciju lasiet ŠEIT.