Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs un ekonomikas ministre Ilze Indriksone rīt, 14. aprīlī, atradīsies reģionālajā vizītē Liepājā, kur organizēs diskusiju "Latvijas ostas kā enerģētiskās neatkarības pamats". Diskusijā piedalīsies arī Latvijas lielo ostu pārstāvji, Latvijas Vēja enerģijas asociācija, "Latvenergo" vadība, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji, kā arī lielākie stividoruzņēmumi.  

Diskusijas fokusā būs Baltijas jūras potenciāls vēja parku attīstībai, un kā būtiskākais sarunu aspekts ir Latvijas lielo ostu nepieciešamība piesaistīt privātos investorus, lai šo attīstību nodrošinātu, informē satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos Aļona Zandere.

"Latvijai ir jābūt energoneatkarīgai, bet tas nav iespējams, kamēr saražotās elektroenerģijas patēriņš ir lielāks nekā saražotās jaudas. Ir pienācis brīdis, kad visām iesaistītajām pusēm ir jāsēžas pie viena galda. Latvijā nepieciešama dažādu atjaunojamo energoresursu projektu attīstība, un vēja parki, kuru izbūve iespējama gan jūrā, gan uz sauszemes, ir daļa no tiem. Izšķiroša loma šajā procesā ir Latvijas trīs lielajām ostām un to infrastruktūras potenciālam. Līdz ar šo pirmo lielo sarunu mēs sāksim veidot ceļa karti tālākai ostu un vēja parku attīstītāju sadarbībai," skaidro satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.

"Svarīgi, lai gaidāmā diskusija ir maksimāli atklāta no visām pusēm, nebaidoties runāt arī par trūkumiem un šķēršļiem, jo tikai tādā veidā mēs varam nonākt līdz kvalitatīvam iznākumam," uzsver ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Vizītes laikā abi ministri apmeklēs arī Liepājas speciālo ekonomisko zonu. Tajā ietilpst gan osta, gan Liepājas lidosta, gan arī kapitālsabiedrības, kurām tiek piemēroti tiešo nodokļu atvieglojumi 80 procentu apmērā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta topošajam ūdens terminālim, kas jau drīzā nākotnē sniegs iespējas šo vērtīgo resursu – ūdeni – eksportēt.