Pateicoties Latvijas nacionālajam stendam, Liepājas Reģiona tūrisma informācijas birojam (LRTIB) ir radusies iespēja piedalīties nopietnā starptautiskā darījumu tūrisma izstādē – kontaktbiržā "IBTM Wired", portālam irliepaja.lv pastāstīja LRTIB mārketinga speciāliste Sintija Pusaudze.

"Tas ir liels plus šai pandēmijai, ka šāda mēroga izstādes notiek onlain platformā, tas dod mums iespēju vienā dienā piedalīties pat trīs liela mēroga starptautiskās izstādēs dažādās pasaules malās, piemēram, "IBTM Wired" ir bāzēta Austrālijā," atzina Pusaudze.

Izstāde norisināsies četras dienas no 28. jūnija līdz 1. jūlijam, un šajā laikā LRTIB ieplānotas 29 tikšanās ar potenciālajiem klientiem, kurus interesē Liepāja un Dienvidkurzeme.

"Lai gan platforma tiešsaistes izstādes norisei ir bāzēta Austrālijā, tā ir tik izcili piemērota jebkurām pasaules laika zonām, ka ir iespējamas tikšanās ar jebkuru potenciālo klientu arī aizokeāna valstīm," saka Pusaudze.

Pēc viņas sacītā, "IBTM Wired" pulcē kopā visaugstākā līmeņa darījumu tūrisma nozares profesionāļus no visas pasaules.

"Iepriekš jau saplānotās B2B (business to business – biznesa sadarbības partneru) tikšanās četru dienu laikā dod iespēju satikt tieši tos potenciālos Liepājas tūrisma uzņēmēju pircējus, kuri ir ieinteresēti sadarboties un attīstīt kopīgus projektus jau tuvākajā nākotnē.

"IBTM Wired" pircēji tiek atlasīti pēc stingriem kvalifikācijas kritērijiem, pamatojoties uz viņu organizētajiem pasākumiem, pirktspēju un gada budžetu, tādējādi nodrošinot, ka mēs satiksim kvalitatīvus partnerus – biznesa ceļojumu kompānijas, korporatīvās organizācijas, pasākumu organizētājus, "incentive" (iedvesmojošās) aģentūras, starptautiskas asociācijas un biedrības, profesionālus konferenču organizētājus.

Virtuālā izstāde ietver gan B2B tikšanās ar iepriekš izvēlētiem kvalitatīviem darījumu partneriem, gan izglītojoša programma – nozares ekspertu lekcijas par šobrīd tūrisma jomā aktuālām tēmām.

Uz šo pirmssvētku brīdi Liepāju un Dienvidkurzemes reģionu kā potenciālo sadarbības partneri ir uzrunājušas 29 aģentūras un konferenču organizatori, bet pieteikumi uz tiešsaistes tikšanos vēl ir atvērti".

Kā pastāstīja Pusaudze, izstādē netiks reklamēts neviens uzņēmums atsevišķi, bet gan Liepājas kapacitāte kopumā – konferenču, semināru un pasākumu zāļu, viesnīcu  ietilpība. Turklāt tiks piedāvāta ne tikai Liepāja, bet arī Dienvidkurzeme, tāpēc, ka "jo klients tālāk pasaulē, jo lielāks reģions viņu interesē".

Tikšanās laikā LTIB precīzi raksturos Liepājas un apkārtnes reģionu konferenču, semināru un pasākumu ietilpības kapacitāti, pieejamo gultasvietu skaitu un ēdināšanas jaudu viesu uzņemšanā visdažādāko mērogu pasākumu kvalitatīvas norises nodrošināšanai. Sintija Pusaudze:

"Liepājā varam uzņemt vienā telpā līdz 3000 viesu vienlaikus, nodrošināt 1531 gultasvietas un mūsu ēdināšanas uzņēmumi var vienlaikus uzņemt vairāk nekā 2600 viesu.

Varam piedāvāt visdažādāko lielumu un veidu konferenču, semināru un pasākumu norises vietas kā pilsētas vidē, tā lauku burvībā.

Sarunu laikā parasti potenciālais klients precizē, kādu tēmu, veidu un jaudas pasākumu organizēšana viņu interesē mūsu reģionā. Sarunas nobeigumā sagatavojam precīzi konkrētajam klientam-sadarbības partnerim nepieciešamo un vēlamo piedāvājumu.

Mūsu darbības pamatā ir mērķis piesaistīt Liepājai un Dienvidkurzemes reģionam pēc iespējas vairāk kvalitatīvu un ilgtspējīgu sadarbības partneru, kas vēlētos regulāri organizēt konferences, seminārus, pasākumus visdažādākā mēroga un apjoma tūristu grupām un privātajiem ceļotājiem".