Lai veicinātu zobārstniecības nozares attīstību Kurzemē un pakalpojumu pieejamību pacientiem, Veites zobārstniecības kabinets izveidojis jaunu un modernu zobārstniecības klīniku Liepājā, portālu informē AS "Citadele banka" Korporatīvās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Projekta ietvaros renovēta pirms diviem gadiem iegādātā ēka, pielāgojot to zobārstniecības klīnikas vajadzībām – palielināts zobārstniecības kabinetu skaits, ierīkotas telpas mediķu semināriem un apmācībām, un paplašinātas arī pacientu uzgaidāmās telpas. Līdz ar pārcelšanos uz jauno ēku paplašināts arī medicīnas iekārtu klāsts, un klīnikai piesaistīti jauni zobārstniecības speciālisti, kopumā nodarbinot 30 profesionāļus.


"Liepājā arvien nav pietiekami zobārstniecības profesionāļu pret pacientu skaitu, tādēļ koncentrējamies uz darba vietu nodrošināšanu un darba apstākļu uzlabošanu, lai piesaistītu nozares speciālistus. Kurzemes reģionā ir tikai apmēram 11 implantologi, no kuriem 3 strādā pie mums. Vēlamies attīstīt šo nozari, palīdzot apmācīt jaunos speciālistus, un tādejādi piesaistīt vairāk zobārstniecības profesionāļus Kurzemes reģionam kopumā. Kopš dibināšanas uz jaunām telpām esam pārcēlušies piecas reizes, ik reizi paplašinoties par vienu zobārsta kabinetu. Tradīciju turpinājām arī šoreiz, pievienojot piekto zobārsta kabinetu," saka Veites zobārstniecības kabineta vadītāja, zobārste – protēziste implantoloģe Daiga Veite.

Pateicoties plašākajām telpām, ir iespēja uzstādīt jaunas medicīnas iekārtas. Klīnika iegādājusies jaunu skenera iekārtu protezēšanai un zobu regulācijai, kas ļauj digitalizēt datus un ātrāk sazināties ar zobu tehniskajām laboratorijām. Tas ievērojami saīsina protezēšanas darbu nodošanas laiku. Tuvākajā laikā tiks uzstādīts arī  cefalometriskais, 3D rentgens, kas nepieciešams zobu regulācijai ar kapēm, žokļu locītavu ārstēšanai, implantu operāciju plānošanai.

"Investīcijas infrastruktūras, izglītības un medicīnas projektos ir ieguldījums mūsu valsts attīstībā. Vietējo uzņēmēju reģionos finansēšana ir "Citadelei" būtisks segments, un arī pandēmijas laikā aktīvi kreditējam. Medicīna ir starp nozarēm, kurā, redzam, ka biznesa uzsākšana ar izglītību un profesionālo pieredzi saistītās jomās ir viens no visbiežākajiem un arī veiksmīgākajiem risinājumiem," atzīst Vladislavs Mironovs, bankas "Citadeles" valdes loceklis.


Neskatoties uz pandēmiju, mazie uzņēmumi aktīvi piesaista finansējumu plānotajiem ilgtermiņa investīciju projektiem. Šogad "Citadele" izsniegtais finansējums mazo uzņēmumu nozarei būs pārsniedzis pagājušā gada apjomu.

Kreditētākās nozares mazo uzņēmumu segmentā ir lauksaimniecība un mežsaimniecība, un tām izsniegti 28 % no kopējā finansējuma mazajiem uzņēmumiem, tad seko tirdzniecība – 20 % un apstrādes rūpniecība – 15 %. Pandēmijas ietekmē finansēšanas apjoms samazinājies nekustamā īpašuma, tūrisma, viesnīcu un ēdināšanas nozarēs.

Par banku "Citadele"
"Citadeles" misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem un biznesam visā Baltijā vairāk iespēju.
Līdzās klasiskajiem bankas pakalpojumiem Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu: sākot ar mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķiniem un zibmaksājumiem, un beidzot, kā pirmie Baltijā, piedāvājot atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un uz mobilā tālruņa numuriem.

"Citadele" ir otrā lielākā banka Latvijā pēc aktīviem. "Citadeles" grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.