Veikals “top!” sadarbībā ar Zemkopības ministriju un Lauku konsultāciju un izglītības centru rīko seminārus lauksaimniekiem, kā realizēt savu produkciju veikaliem.

Turpinot izglītot lauksaimniekus, kā realizēt savu produkciju veikalos, šā gada pirmajā pusē lielākais vietējais veikalu tīkls Latvijā “top!” sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) rīkos piecus reģionālus seminārus. Šajos semināros zemniekiem būs iespēja ne vien iegūt noderīgu informāciju par produkcijas realizēšanu, bet arī LLKC pārstāvji informēs par prasībām produkcijas realizācijai tirgū un nacionālajām pārtikas kvalitātes shēmām.

Edvīns Bergmanis, veikalu tīkla “top!” līdzīpašnieks: “Ņemot vērā to, ka iepriekšējā gadā veiksmīgi tika aizvadītas pirmās apmācības, kā rezultātā veikalu tīkls “top!” uzsāka sarunas par iespējamo sadarbību ar vairāk nekā pieciem produkcijas ražotājiem, šogad kopā ar LLKC nolēmām ne vien turpināt, bet arī paplašināt sadarbību šo semināru organizēšanā, lai varētu sasniegt vēl vairāk cilvēku visā Latvijā un piedāvāt plašāku un kvalitatīvāku informāciju. Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka ikvienam zemniekam pat ar nelielu daudzumu saražotās produkcijas ir iespēja tikt veikalu plauktos. Galvenais jāzina sadarbības pamatprincipi un tas, kā sagatavot produkciju tirgošanai veikalos. Šo visu noderīgo informāciju un praktiskus padomus sniegsim visiem semināru apmeklētājiem.”

LLKC pārstāvji zemniekus semināros informēs arī par prasībām, kādas nepieciešams ievērot, lai savu saražoto produkciju varētu realizēt tirgū. Tāpat semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar kārtību, kā notiek bioloģisko un integrēto saimniecību atzīšana, un noteikta produkcijas atbilstība zaļajai vai bordo karotītei.

Pirmais izglītojošais seminārs lauksaimniekiem šogad paredzēts jau 30.janvārī Valmierā. Otrais seminārs paredzēts 13.februārī Liepājā, bet trešais notiks 27.februārī Rēzeknē. Nākamais pasākums noritēs 13.martā Bauskā, savukārt noslēdzošais seminārs paredzēts 27.martā Talsos.

Semināri zemniekiem tiek organizētas ar mērķi, lai veicinātu labāku un efektīvāku vietējo ražotāju un veikalu tīklu sadarbību. Apmeklējot šīs apmācības, lauksaimnieki ne vien uzzinās par iespējām, kā realizēt savu produkciju veikalos, bet arī to, kā labāk komunicēt ar tirgotājiem, sagatavot piedāvājumu un pēc tam arī produkciju tirgošanai veikalos, kā arī to, kādas ir būtiskākās lietas, kas  jāņem vērā, sadarbojoties ar veikaliem.

Šobrīd veikalu tīkla “top!” partneri sadarbojas ar vairāk nekā 150 reģionālajiem ražotājiem. Tie ir gan SIA, gan IK un z/s, gan pavisam mazi ražotāji, kas preci var nodrošināt tikai sezonas laikā.  Vidēji mazo un reģionālo ražotāju preci veikalu tīkls “top!” mēnesī iepērk par pusmiljonu. eiro. Rudens sezonas laikā tas var sasniegt pat miljonu eiro mēnesī. Kopumā 2/3 no kopējā “top!” veikalu tīkla apgrozījuma veido tieši Latvijā ražotās preces. Piena un gaļas produkti, maize un maizes izstrādājumi vairāk nekā 90% no apgrozījuma veido tieši Latvijā ražotā prece.

Ar preču zīmi “top!” Latvijā šobrīd darbojas 203 pārtikas veikali, no tiem 106 “top!” un 97 “mini top!” veikali, kuri pieder 17 vietējiem uzņēmumiem: SIA „Firma Madara 89”, AS „LPB”, AS „Diāna”, SIA „Lars Limited”, SIA „Gabriēla”, SIA „Dekšņi”, SIA „Mārksmens”, SIA „Madara 93”, SIA „AA & Co”, SIA „Krista - A”, AS „Roga - Agro”, SIA „ESSA”, SIA „G.A.L.”, SIA „Lekon”, SIA „Ogres Prestižs”, SIA „Pārtikas veikalu grupa” un SIA “Oregano”. “top!” ir nacionālais veikalu tīkls, kurš dibināts 2000.gadā un pa šiem gadiem ir ķluvis par vienu no lielākajiem pārtikas veikalu tīkliem Latvijā.