Ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes 13.novembra sēdes lēmumu SIA "BaltEx Bulk" pagarināts zemes nomas līgums līdz 2038.gadam.

Kā preses brīfingā pastāstīja SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, līgumu par nekustamā īpašuma Pulvera ielā 11 nomu SEZ pārvalde noslēgusi jau 2006.gadā ar SIA "Marilat SK". Uzņēmumu, kurš 2016.gadā teritorijai Pulvera ielā 11 ieguva brīvās zonas statusu, pērn pārdeva, un tagad tas saucas "BaltEx Bulk". Tā īpašnieks, pēc Lapiņa sacītā, lauksaimnieks Hauke Timsens, kas jau daudzus gadus nodarbojas ar labības audzēšanu Durbes pusē un ostā nomā divas piestātnes – 30. un 31.A, nolēmis izvērst graudu eksportu, un tāpēc vēlas būvēt vairākas graudu noliktavas.

2018.gadā "BaltEx Bulk" plāno investēt gandrīz 900 tūkstošus eiro 30x60 m lielas noliktavas būvē. Tālākā nākotnē uzņēmējs plāno vēl divu noliktavu būvi.

Šā iemesla dēļ SIA "BaltEx Bulk" vēlas pagarināt nomas līguma darbības termiņu līdz 2038.gada 1.jūnijam.

SEZ valde šo lūgumu apmierināja.

Kā informēja Lapiņš, Liepājas osta šobrīd ir lielākā labības osta Baltijas reģionā. Šogad graudu noliktavas uzbūvējuši vairāki ostas uzņēmumi – "Mols L", "Dan Store", "Duna". Tiem vēlas pievienoties arī "BaltEx Bulk".

Portāls jau rakstīja, ka SEZ uzņēmums "BaltEx Bulk" laika posmā no šā gada 1.oktobra līdz 2018.gada 31.decembrim plāno pabeigt pirmo kārtu trīs noliktavu kompleksam  Pulvera ielā 11 par kopējo summu 890 735 eiro.  

SIA "Marilat SK" bija viena no ostas stividorkompānijām, kas galvenokārt pārkrāva alternatīvo kurināmo – sapresētu atkritumu ķīpas.