Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde nolēmusi piešķirt brīvās zonas statusu SEZ ostas terminālim SIA "BaltEx Bulk".
Izskatot SIA "BaltEx Bulk" iesniegumu par brīvās zonas statusa piešķiršanu, tam pievienotos dokumentus un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes ziņojumu, SEZ valde 31.jūlijā nolēma piešķirt brīvās zonas statusu Liepājas SEZ SIA "BaltEx Bulk".
"BaltEx Bulk" pamatdarbības jomas ir beramkravu un ģenerālkravu pārkraušana. Terminālis atrodas Karostas kanāla Dienvidu pusē, tiešā ostas auto pievadceļa tuvumā.
Kā ziņo LETA, jūlijā "Swedbank" izsniegusi 750 000 eiro aizdevumu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumam "BaltEx Bulk" ar attīstības finanšu institūcijas "Altum" garantiju 600 000 eiro apmērā. "BaltEx Bulk" piesaistītos kredītlīdzekļus plāno izmantot, lai uzbūvētu jaunu graudu pārkraušanas un uzglabāšanas termināli Liepājas ostā. Pirmās kārtas būvniecību plānots pabeigt šogad augustā. Kopumā noliktavas būvniecībā "BaltEx Bulk" šogad plāno investēt 900 000 eiro, bet nākamajos gados plānota vēl divu noliktavu būvniecība.
"Mēs esam divi augkopības uzņēmumi no Latvijas un Lietuvas – "Balticagrar" un "Klauso ūkis", kas līdztekus pamatdarbībai lauksaimniecībā apvienojām spēkus, kopīgi izveidojot jaunu uzņēmumu "BaltEx Bulk" un sākām darbību jaunā biznesa segmentā. Ostas virziena biznesa attīstība mums ir būtiska, lai palielinātu graudu glabāšanas kapacitāti un paplašinātu eksporta iespējas gan Baltijas jūras reģionā, gan arī tālāk," sacīja Durbes novadā strādājošā "Balticagrar" īpašnieks, lauksaimnieks Hauke Timsens (Hauke Thimsen).
Līdz šim graudu un citas produkcijas loģistikas nodrošināšanai abi uzņēmumi izmantoja ārpakalpojumus. Pēc būvniecības noslēguma jauno termināli primāri izmantos abu lauksaimniecības uzņēmumu izaudzēto graudu uzglabāšanai un transportēšanai. Taču graudaugu pārkraušanas sezonas starplaikos termināļa pakalpojumus plānots piedāvāt arī citu beramkravu, piemēram, šķeldas pārkraušanai. "Balticagrar" un "Klauso ūkis" kopējā raža ir aptuveni 30–35 tūkstoši tonnu gadā.