"Lauma Fabrics" iegādājusies 50 procentus kapitāldaļas uzņēmumā "Tele Textiles Latvia", kas atrodas Liepājā un nodarbojas ar tehniskā tekstila jeb ģeotekstila ražošanu.

"Tele Textiles Latvia" ražotos poliestera audumus galvenokārt izmanto grunts nostiprināšanai ceļu būvē un erozijas novēršanai. Norvēģijas uzņēmums "Tele Textiles AS" uzsāka ģeotekstila ražošanu jau sešdesmitajos gados un to eksportēja pa visu Eiropu. 2014. gadā Norvēģijas uzņēmums tika reorganizēts un iekārtas tika pārvestas uz Liepāju.

Šobrīd "Tele Textiles Latvia" ražotne ir iekārtota no "Lauma Fabrics" īrētajās telpās, kopumā aizņemot aptuveni 3000 kvadrātmetrus. Šogad uzņēmums plāno saražot aptuveni 1,7 miljonus kvadrātmetrus ģeotekstila audumu un eksports sastāda 100 procentus. Produkcija tiek realizēta uz Poliju, Itāliju, Nīderlandi, Skandināviju un citām Eiropas valstīm.
 
Šobrīd uzņēmumā "Tele Textiles Latvia" strādā 12 darbinieki trīs maiņās. Tuvākajā laikā tiks pieņemti un gatavoti papildus darbinieki, lai varētu strādāt četrās maiņās. Jūnijā trīs "Tele Textiles Latvia" darbinieki tiek sūtīti uz Vāciju, lai padziļināti apgūtu iekārtu izmantošanas iespējas. Sīkāka informācija par uzņēmumu apskatāma mājas lapā www.teletextiles.com
 
Kā informē "Lauma Fabrics" valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš, "Lauma Fabrics" jau sen interesējās par tehniskā tekstila ražošanu, jo tehniskā tekstila pieprasījums pasaulē ļoti strauji aug. Šodien tehniskā tekstila materiālus plaši izmanto ceļu būvē, celtniecībā, mašīnbūvē, medicīnā un citur.

"Lauma Fabrics"  saskata attīstības iespējas ģeotekstila jomā un ir pārliecināta, ka līdz šim iegūtā pieredze veļas materiālu ražošanā var tikt izmantota arī tehnisko audumu ražošanā. "Tele Textiles" komandai ir liela pieredze ģeotekstila jomā, kas tagad tiks papildināta ar "Lauma Fabrics" spēcīgo tekstila pieredzi. Līdz ar šo darījumu "Lauma Fabrics" apgūst pilnīgi jaunu biznesa virzienu, kā arī aizpilda brīvās neizmantotās telpas.