"Lauma Fabrics" ražotnes ēka Liepājā, Ziemeļu ielā 19 pēc platības ir desmitā lielākā ēka pasaulē, tā ir 505 metrus gara un 229 metrus plata.

Par to var pārliecināties ikviens, iepazīstoties ar www.wikipedia.org datiem. "Lauma Fabrics" ražotnes ēka aizņem 115 645 kvadrātmetrus lielu platību, ir 505 metrus gara un 229 metrus plata.

Ēka ir celta 1969.gadā. Pats uzņēmums savām ražošanas vajadzībām izmanto aptuveni 70% no ēkas, bet pārējo izīrē dažādiem uzņēmumiem.

Uzņēmuma "Lauma Fabrics" ģenerāldirektors Edijs Egliņš saka: “Lielā ēka dod iespēju visus ražošanas procesus organizēt zem viena jumta -- diegu šķērēšana, apvīšana, adīšana, aušana, krāsošana, žāvēšana un izšūšana, kas no ražošanas un pārraudzības viedokļa ir ļoti ērti.”

Uzņēmums katru gadu lielus līdzekļus novirza ēkas uzturēšanai un remontam. Visdārgāk izmaksājusi jumta nomaiņa. Pagājušajā gadā uzņēmums nomainīja un nosiltināja ziemeļu ārsienu gandrīz 350 metru garumā. Šogad tiek plānota daļēja apgaismojuma nomaiņa uz LED tehnoloģijām.

Uzņēmumam ir pašam sava gāzes katlu māja, kas apkurina ēku un ražo tvaiku ražošanas procesiem. Visa ēka ir aprīkota ar gaisa kondicionēšanas un mitrināšanas sistēmu, kā arī elektrotransformatoriem. Ūdeni ražošanai uzņēmums iegūst no saviem urbumiem, kas atrodas Medzē 15 kilometru attālumā no galvenās ražošanas ēkas.

Uzņēmums "Lauma Fabrics" aktīvi izīrē brīvās telpas, ap sevi veidojot tekstila industriālo parku. Šobrīd vislielākie īrnieki ir firma “iCotton”, kas ražo mitrās salvetes, firma “TeleTextiles”, kas ražo ģeotekstila materiālus un “Lauma Lingerie”, kas ražo sieviešu veļu. Kopumā "Lauma Fabrics" jau izīrējusi brīvās telpas vairāk kā 20 dažādiem pārsvarā ar tekstilu saistītiem uzņēmumiem. Kamēr norit Liepājas Valsts tehnikuma rekonstrukcija, arī tekstila studijas notiek "Lauma Fabrics" telpās.

"Lauma Fabrics" ražo elastīgos adījumus, mežģīnes un lentes, ko izmanto sieviešu veļas šūšanai. Šobrīd uzņēmumā strādā 440 darbinieku un tas ir viens no lielākajiem darba devējiem Liepājā. "Lauma Fabrics" aptuveni 80% no saražotās produkcijas eksportē uz vairāk kā 20 dažādām pasaules valstīm.

"Lauma Fabrics" apgrozījums 2014.gadā sasniedza 38,323 miljonus eiro, gadu noslēdzot ar 1,026 miljonu eiro peļņu. Jaunās iekārtās un tehnoloģijās 2014.gadā ieguldīts 1,691 miljons eiro.