Kurzemes apgabaltiesa apstiprinājusi mierizlīgumu starp uzņēmējiem Kesenfeldiem un "Swedbank", kas bija iesniegusi prasību par viena miljona latu piedziņu, informē BNS uzzināja.

Uzņēmēji – nekustamo īpašumu projektu attīstītāja "MIG Holdings" īpašnieki – ar kreditoru "Swedbank" raduši abpusēju vienošanos par saistību izpildi.

"MIG Holdinga" līdzīpašnieks Aigars Kesenfelds jau pirms gada paziņojumā presei norādīja, ka pēc ilgstošām sarunām ar "Swedbank" panākta vienošanās par kredītu saistību izpildi. "Swedbank" iepriekš finansējusi "MIG Holdinga" un ar to saistīto uzņēmumu nekustamo īpašumu projektus.

Jau ziņots, ka "Swedbank" pagājušogad vērsās Kurzemes apgabaltiesā ar prasību par viena miljona latu parāda piedzīšanu no uzņēmēja un Liepājas domes deputāta Ivara Kesenfelda, kā arī viņa dēla Aigara Kesenfelda.

2010. gada oktobrī Liepājas tiesa "MIG Holdingu" pasludināja par maksātnespējīgu.

Pagājušogad izsolē pārdoti vairāki vērtīgi "MIG Holdinga" īpašumi, tostarp dizaina viesnīca "Promenade Hotel". Naktsmītni, kā arī tai līdzās esošo biroja ēku un zemesgabalu izsolē par diviem miljoniem latu iegādājusies "Swedbank" grupas nekustamo īpašumu kompānija "Ektornet Commercial Latvia".

"MIG Holdings" ir holdingkompānija, kas pilda nekustamo īpašumu portfeļa un saistīto uzņēmumu kapitāla daļu turētāja funkcijas, koordinē jaunu projektu attīstību, kā arī pārrauga savas kapitāla daļas saistītajos uzņēmumos.

"Lursoft" informācija liecina, ka "MIG Holdings" dibināts 2001.gadā un tā pamatkapitāls ir 1,232 miljoni latu. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Ivars Kesenfelds (38,96%) un Aigars Kesenfelds (38,96%).