No 18. līdz 20.septembrim Liepāja mirdzēja Eiropas hakatonu kartē, Liepājas Universitātē notiekot Zaļo Tehnoloģiju hakatonam jeb "Green Tech Copernicus" hakatonam. Tajā piedalījās 66 dalībnieki un trīs dienu garumā ar komandas biedriem un mentoru atbalstu meklēja risinājumu 16 dažādiem izaicinājumiem, izmantojot "Copernicus" satelīta datus, informē Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera sabiedrisko attiecību vadītāja Daira Bērtule.

Par labāko tika atzīta un 1. vietu ieguva komanda "Agristics", kas izstrādāja interneta aplikāciju, kas paredzēta lauksaimniecības zemes apdrošināšanas kompānijām, lai ērtāk novērtētu noteiktās zemes riskus – applūšanas vai sausuma riska pakāpes.

Zaļo Tehnoloģiju hakatonā piedalījās un savus risinājumus izaicinājumiem piedāvāja 16 komandas. Par labāko žūrijas komisija atzina komandu "Agristics", kas ieguva 2000 eiro naudas balvu savas idejas attīstībai. "Hakatona laikā mums ļoti paveicās ar komandas izveidi. Veiksmīgi sastrādājāmies – bijām ātri, attapīgi un, jā, arī ļoti neizgulējušies. Gribam pateikt lielu paldies mentoriem, bez kuru padomiem diez vai būtu izdevies sasniegt esošos rezultātus. Šobrīd domājam, kā attīstīt ideju tālāk un iespējams, rakstot mūsu bakalaura darbus gan IT, gan biznesa nozarēs, varēsim veikt nepieciešamos padziļinātos pētījumus biznesa tālākai attīstībai," stāsta komandas "Agristics" pārstāvis Roberts Ivanovs.

2. vietu un naudas balvu 750 eiro apmērā ieguva komanda "Satellite Art", kura, izmantojot "Copernicus" satelīta datus, vēlas popularizēt augstāko izglītību dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomās un veidot izpratni par Zemes skaistumu un tās trauslajām ekosistēmām, radot mākslas un dizaina produktus.  

Savukārt 3. vietu un naudas balvu 750 eiro apmērā ieguva komanda "Algae world", kas hakatona laikā strādāja pie platformas, kurā, izmantojot "Copernicus" satelīta datus par vēja un ūdens plūsmas mērījumiem, tiks apkopoti aļģu atrašanās vietas, lai to precīzas koordinātes tālāk pārdotu uzņēmumiem, kuri veic aļģu savākšanu.

Kopumā hakatonā bija iesaistīti vairāk kā simts cilvēki – dalībnieki, mentori, atbalstītāji un organizatori. Pasākumā jauniešiem tika dota iespēja apgūt jaunas tehniskas prasmes un demonstrēt jau esošās spējas rast unikālus risinājumus izaicinājumiem, tāpat dalībnieki varēja mentoringa sesijās iepazīties ar dažādu nozaru profesionāļiem un atrast sev jaunus draugus un sadarbības partnerus.  

Hakatona laikā radušās idejas un praktiskos risinājumus izvērtēja ekspertu žūrija, kuras sastāvā bija Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera valdes loceklis Salvis Roga, Liepājas Speciālās Ekonomiskās zonas mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters, Liepājas Universitātes attīstības direktors Uldis Zupa,

Līdzās godalgotai vietai komandas saņēma vērtīgas balvas idejas attīstībai no organizatoriem un sadarbības partneriem. 1.vieta saņēma 2000 EUR naudas balvu un 600 EUR balvu biznesa konsultācijām no Kurzemes Biznesa inkubatora. Tostarp komanda tika uzņemta "Copernicus" satelīta akseleratorā, kurā Eiropas Komisija nodrošina apmācības programmu viena gada garumā. Savukārt, 2. vietai un 3. vietai katrai tika piešķirta 750 EUR naudas balva un 400 EUR balva biznesa konsultācijām no Kurzemes Biznesa inkubatora.

Pasākumā tika noskaidrotas arī vairākas simpātiju balvas. Komanda "Ecocity" saņēma 1000 eiro balvu jeb četru mēnešu darba vietu atvērtajā ofisā no "Green Tech Hub". Savukārt, komanda "Eco Pin" ieguva gan uzņēmuma "TestDevLab" simpātiju balvu, gan saņēma novērtējumu no citām komandām, kļūstot par "Dalībnieku favorītu".

Līdz hakatona noslēgumam aktīvi darbojās 16 komandas, kuras ne tikai prezentēja savas idejas un piedāvāja risinājumus dažādiem izaicinājumiem, bet arī ieguva un apstrādāja "Copernicus" satelīta datus.

Pasākums tika veidots sadarbībā ar Kurzemes Biznesa inkubatoru, "Green Tech Hub", Liepājas Universitāti, uzņēmumu "TestDevLab", mikroelektronikas departmentu RD ALFA, Ventspils Starptautisko radioastronomijas centru "VIRAC" un Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāli.