Divi Liepājas uzņēmumi - elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāji "Tonus Elast" un "Lauma Distribution" viens otru vaino negodīgā konkurencē. Viens tiesas ceļā cer saņemt zaudējumu atlīdzību, otrs prasa atlīdzināt morālo kaitējumu.

Liepājas tiesā trešdien bija paredzēts skatīt "Tonus Elast" prasību pret "Lauma Fabrics" meitasuzņēmumu "Lauma Distribution", raksta aģentūra BNS.

"Tonus Elast" vērsies tiesā pret "Lauma Distribution", kā arī pret uzņēmuma nu jau bijušo pārdošanas daļas vadītāju Valēriju Beļikovu un pašreizējo vienīgo valdes locekli Romānu Gramiko, prasot atzīt negodīgu konkurenci, kā arī piedzīt 23,4 tūkstošu latu lielus zaudējumus.

Lietu tiesa pēc būtības trešdien vēl nesāka skatīt, jo "Tonus Elast" pārstāves – advokātes Irēna Kibelko un Elizabete Krivcova – lūdza izprasīt no "Lauma Distribution" Beļikova darba līgumu vai kādu citu dokumentu, kas regulē darba tiesiskās attiecības, kā arī konkurējušā uzņēmuma apgrozījumu par 2009., 2010. un 2011.gadu, atsevišķi izdalot elastīgo jostu un saišu pārdošanas apmēra ciparus.

Kibelko tiesai iesniedza arī vairākus dokumentus, kas nepieciešami, lai pierādītu negodīgo konkurenci no "Lauma Distribution" puses.

Savukārt "Lauma Distribution" advokāts Anatolijs Gļaņenko tiesā trešdien pret "Tonus Elast" iesniedza pretprasību – par negodīgas konkurences un prettiesiskas darbības atzīšanu, kā arī 23,5 tūkstošu latu morālā kaitējuma piedziņu.

"Uzskatām, ka prasības pieteikumā pievienotie dokumenti satur nepatiesu un safabricētu informāciju," aģentūrai BNS pretprasību pamatoja Gļaņenko.

Lietu pēc būtības tiesa plāno skatīt nākamā gada 22. un 23.maijā.

Beļikovs un Gramiko, pirms sākuši strādāt "Lauma Distribution", bijuši "Tonus Elast" galvenie speciālisti. "Tonus Elast" uzskata, ka viņi, pārejot strādāt pie konkurentiem, izmantojuši "Tonus Elast" iekšējo informāciju jeb komercnoslēpumus – klientu datubāzi, cenu piedāvājumu un citus datus – vairāku valstu tirgus iekarošanai.

Uzņēmums "Lauma Distribution" izveidots 2009.gada martā, lai attīstītu medicīnisko izstrādājumu – elastīgo saišu, pārsēju, jostu un citu – virzību lielākajos "Lauma Fabric" tirgos.

Savukārt "Tonus Elast" ir līderis elastīgās šķiedras medicīnisko izstrādājumu izgatavošanā Baltijā. Uzņēmums savu produkciju izplata 30 valstīs. "Tonus Elast" ir arī meitasuzņēmums Krievijā, pārstāvniecība Kazahstānā, bet pagājušogad ar sadarbības partneri Lielbritānijā tas izveidojis kopuzņēmumu "Tonus Europe Limited".