Metāllūžņu pārstrādātājs un vairumtirgotājs "Tolmets" pērn strādāja ar 154,515 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20,2% mazāk nekā 2018.gadā, un guva 1,088 miljonu eiro peļņu, kas ir 3,7 reizes mazāka nekā 2018.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo LETA.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn kompānijas darbība bijusi stabila, tomēr iepirkto metāllūžņu apjoms bijis mazāks par vidējiem rādītājiem. To uzņēmums skaidro ar pieprasījuma samazināšanos pasaules tirgū.

Pērn kompānija turpināja veikt pamatlīdzekļu nomaiņu pret modernākiem un ar mazāku kaitīgu ietekmi uz vidi. Tāpat tika turpināta metāllūžņu laukumu rekonstrukcija. Pērn arī atvērta jauna struktūrvienība Igaunijas ostā, kas ļaus palielināt apgrozījumu.

"Tolmets" plāno paplašināt iepirkšanas laukumu tīklu Baltijas valstīs, palielināt metāllūžņu iepirkšanas apjomus un paplašināt noieta tirgus.

Covid-19 pandēmija ir radījusi ekonomiskās attīstības nenoteiktību, taču patlaban "Tolmets" apgrozījums nav samazinājies un uzņēmums strādā ar peļņu, teikts vadības ziņojumā. Uzņēmuma vadība uzskata, ka "Tolmets" spēs pārvarēt pandēmijas sekas bez kompensējošo mehānismu palīdzības.

2018.gadā "Tolmets" strādāja ar 193,529 miljonu eiro apgrozījumu un 4,06 miljonu eiro peļņu.

"Tolmets" dibināts 1999.gadā. Kompānijas pamatkapitāls ir septiņi miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Vladimirs Carkovs (48%), Jurijs Homutovs (48%) un Roberts Ivanovs (4%).