Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru metāllūžņu pārstrādātājas un vairumtirgotāja SIA "Tolmets" iegūst kopīgu izšķirošu ietekmi pār melno un krāsaino metāllūžņu iepirkšanas, pārstrādes un tirdzniecības jomas pārstāvošās SIA "Atita" aktīviem, liecina informācija KP mājaslapā.

KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

"Tolmets" pamatdarbība ir melno un krāsaino metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un tirdzniecība, kā arī savu nekustamo īpašumu, mašīnu un iekārtu iznomāšana citiem metāllūžņu iepirkšanas un otrreizējās pārstrādes uzņēmumiem.

Savukārt "Atita" pamatdarbība ir melno un krāsaino metāllūžņu iepirkšana, otrreizēja pārstrāde un tirdzniecība, līdz ar to apvienošanās ietekmē melno un krāsaino metāllūžņu iepirkšanas, pārstrādes un tirdzniecības tirgu. "Atita" darbojas Latvijas teritorijā, un tai ir četri metāllūžņu pieņemšanas punkti Latgalē – Rēzeknē, Dagdā, Kārsavā un Ludzā.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajā tirgū Latvijā, kurā darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Tolmets" dibināts 1999.gadā. Kompānijas pamatkapitāls ir septiņi miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Vladimirs Carkovs (48%), Jurijs Homutovs (48%) un Roberts Ivanovs (4%).

Patlaban nav pieejama informācija par "Tolmeta" finanšu datiem 2020.gadā, tomēr 2019.gadā uzņēmums strādāja ar 154,515 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,088 miljonu eiro peļņu.

SIA "Atita" reģistrēta 2006.gadā. Tās pamatkapitāls ir 2844 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Tatjana Tarasova.

"Atita" 2020.gadu noslēdza ar 1,922 miljonu eiro apgrozījumu un 236 646 eiro peļņu.