Restorānu ķēdes "Čili pizza" un "Lotte caffe" īpašnieka SIA "Tiamo grupas" apgrozījums šogad varētu sasniegt 20 miljonus eiro, aģentūrai LETA prognozēja kompānijas valdes priekšsēdētājs Toms Zukulis, ziņo LETA.

Viņš arī atzīmēja, ka šogad "Tiamo grupa" plāno paplašināt darbību Rīgā.

Taujāts par prognozēm vasaras sezonai, Zukulis minēja, ka ik gadu pavasara un vasaras sezonā, kad tiek atvērtas āra terases, vērojama lielāka viesu plūsma un vidēji apgrozījums pieaug par 30%. Vienlaikus viņš norādīja, ka jāņem vērā, ka uzņēmuma grupā ietilpst arī tāda struktūra kā "Teātra kafejnīca", kurai vasara ir nesezona.

"Lielākā daļa mūsu viesu arī vasarā tomēr ir vietējie iedzīvotāji," sacīja Zukulis, piebilstot, ka objektīvu statistiku par viesu struktūru iegūt nav iespējams.

Tāpat viņš pauda, ka "Tiamo grupa" lielu tūristu pieplūdumu ik vasaru izjūt Liepājā, kur kompānijai ir dažāda veida kafejnīcas, kā arī pludmales bārs. Liepājā lielākais tūristu pieplūdums ir no kaimiņvalsts Lietuvas.

Vaicāts par to, vai un kā "Tiamo grupa" plāno piesaistīt ārvalstu tūristus, kas ieradušies Rīgā vai citās Latvijas pilsētās, Zukulis pauda, ka kompānijas galvenais mērķis nav piesaistīt tieši ārzemju tūristus - kompānija cenšas piesaistīt ikvienu viesi.

"Regulāri pārskatām ēdienkartes, pilnveidojam interjeru un sekojam līdzi viesmīlības nozares tendencēm pasaulē, lai ietu līdzi laikam un pielāgotos patērētāju vēlmēm," piebilda Zukulis.

Jau ziņots, ka 2022.gadu "Tiamo grupa" plāno noslēgt ar 16 miljonu eiro apgrozījumu. Tādējādi, pēc aģentūras LETA aprēķiniem, "Tiamo grupas" apgrozījums pērn varētu būt bijis divas reizes lielāks nekā 2021.gadā.

2021.gadā "Tiamo grupa" strādāja ar 8,021 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 6,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 27,4% un bija 255 784 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmums reģistrēts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 142 268 eiro. Kompānijas īpašnieki ir Aloizs Norkus (80%) un Monta Magone (20%). "Tiamo grupā" ietilpst vairākas "Čili pizza" picērijas, kā arī restorāni "MO", "Olive", "Čello" un "Sushi Boom", kafejnīcas "Lotte caffe", "Teātra kafejnīca", klubs un pludmales bārs "Cukurfabrik" Liepājā.