Publicitātes attēls


Ik gadu sezonas beigās Liepājas teātrī norisinās skatītāju balsojums, lai noskaidrotu iestudējumus, kā arī aktierus pirmā un otrā plāna lomās, kurus skatītāji uzskata par labākajiem un mīļākajiem. Šī ir skatītāju iemīļota tradīcija – šogad balsojums notiek jau 16. reizi, savukārt jau piekto reizi tas notiek sadarbībā ar "Tiamo grupu". Balsojums norisināsies no 15. maija līdz 10. jūnijam elektroniski (anketa pieejama Liepājas teātra mājas lapā), papīra formātā balsojuma anketas būs pieejamas arī teātrī, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

"Jau piekto gadu mums ir gods piedalīties vienā no nozīmīgākajiem teātra notikumiem Liepājā un sumināt skatītāju vērtējumā Liepājas teātra labākās izrādes un aktierus. Liepāja var lepoties ar profesionāļiem, kuri bagātina Latvijas kultūrtelpu ar prātā paliekošām un izteiksmīgām izrādēm. Latvijas senākais profesionālais latviešu teātris veido izrādes par aktuālām tēmām, spoguļojot mūsdienu cilvēka pārdomu un emociju pasauli. Ar nepacietību gaidām balsojuma rezultātus par aizvadīto sezonu – tā bijusi piepildīta ar vairākiem izciliem darbiem," saka Toms Zukulis, "Tiamo grupas" valdes priekšsēdētājs.

Rezultātu paziņošana notiks 16. jūnijā pēc izrādes "Latviešu raķetes", līdz ar to šīs izrādes apmeklētāji būs tie, kas pirmie uzzinās šī gada rezultātus, kas pēc tam tiks publicēti arī teātra mājas lapā. Ar šo izrādi arī tiks slēgta Liepājas teātra 117. sezona.

Balsojumā iekļauti iestudējumi: "Grieķi" (režisors Elmārs Seņkovs) – šis ir vienīgais iestudējums, kas tapa vēl pagājušajā sezonā, bet, tā kā pirmizādi piedzīvoja vien 2023. gada jūnijā, iepriekšējā balsojumā netika iekļauts; "Vairs nevienu" (režisors Dmitrijs Petrenko) – iestudējums, kas tapa īpaši Valmieras Teātra festivālam un pēc tam tika iekļauts Liepājas teātra repertuārā; "Svešā āda" (režisore Inga Krasovska), "Patakoļako un teātra visums" (režisors Mārtiņš Kalita); "Jasmīns" (režisors Dmitrijs Petrenko); "Mariači Ziemassvētki" (režisors Mārtiņš Kalita); "Gaišās naktis" (režisore Kristīne Brīniņa); "Latviešu raķetes" (režisors Regnārs Vaivars); "Māja, kurā vīriešiem ieeja ir aizliegta" (režisors Dž.Dž.Džilindžers); "Tēvs klusums" (režisors Valters Sīlis) un "Ziloņa dziesma" (režisors Dmitrijs Petrenko), kas pirmizrādi piedzīvoja vien pirms nedēļas Liepājas teātra mazajā zālē.

Iepriekšējā sezonā par skatītāju iemīļotāko izrādi tika atzīta Dž.Dž.Džilindžera iestudētā franču komēdija "Vārdiņš", kura joprojām pulcē pilnas skatītāju zāles, savukāt par labākajiem aktieriem pirmā plāna lomās atzinību saņēma Inese Kučinska un Mārtiņš Kalita, bet otrā plāna lomās – Everita Pjata-Gertnere un Kaspars Gods.

Jūnija otrajā pusē savu vērtējumu par aizvadīto sezonu visos Latvijas teātros sniegs arī profesionāļi, paziņojot "Spēlmaņu nakts" nominācijas.