Ar šodienu tiek uzsākts semināru cikls skolēniem un pedagogiem "Jauno uzņēmēju skola 2022", kas no 20.septembra līdz 4.oktobrim klātienē norisināsies septiņās Latvijas pilsētās. Semināru laikā skolotāji un skolēni varēs uzzināt par izglītojošām uzņēmējdarbības programmām, iepazīties ar skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, uzzināt par jau veiksmīgi strādājošiem skolēnu mācību uzņēmumiem un uzklausīt dažādu biznesa ekspertu pieredzi. Semināru ciklu organizē izglītības organizācija "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia) kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), informē "JA Latvia" valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Katra semināra dalībniekus ar saviem biznesa veiksmes stāstiem iedvesmos esošie uzņēmēji, SMU programmas dalībnieki atklās savu pieredzi un ieguvumus, savukārt "JA Latvia" pārstāvji pastāstīs par iespēju uzsākt uzņēmējdarbību jau skolas laikā. Semināru laikā saņemt konsultācijas par sava uzņēmuma darbību un attīstību varēs esošie un topošie SMU programmas dalībnieki, kā arī būs iespēja apgūt dažādas ar uzņēmējdarbību un radošo domāšanu saistītas prasmes radošajā darbnīcā.

"Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns stāsta: "Pēc neliela pārtraukuma esam atsākuši braukt pie Latvijas skolām, lai klātienē iepazīstinātu skolēnus un arī skolotājus ar Skolēnu mācību uzņēmumu programmu. Šogad vērojam lielu atsaucību - klātienes vietu skaits ātri tika aizpildīts. Tas liecina, ka programma tiek atzinīgi vērtēta skolu vidū un skolēnu interese iesaistīties praktiskā uzņēmējdarbībā un apgūt uzņēmējdarbības prasmes jau skolas laikā ir liela".

Jauno uzņēmējus skola 2022 norisināsies:
• 20.septembrī Valmierā, Valmieras Kultūras centrā
• 21.septembrī Liepājā, Liepājas Valsts tehnikumā
• 22.septembrī Jelgavā, Jelgavas Valsts ģimnāzijā
• 28.septembrī Rīgā, Latvijas Universitātes Biznesa Vadības un Ekonomikas fakultātē
• 30.septembrī Daugavpilī, Daugavpils universitātē
• 3.oktobrī Jūrmalā, Jūrmalas Kultūras centrā
• 4.oktobrī Ventspilī, Ventspils Jaunrades namā

Plašāka informācija atrodama jalatvia.lv mājaslapā.

Semināru cikls "Jauno uzņēmēju skola 2022" tiek organizēts LIAA projekta Inovāciju motivācijas programma ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, kā arī pateicoties ilggadējā partnera Swedbank Latvia atbalstam.

"JA Latvia" Skolēnu mācību uzņēmumu programma
Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programma ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22% programmas absolventu jau ir iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa - tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvia, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

2021./2022. mācību gadā JA Latvia ir reģistrējušies vairāk kā 1000 skolēnu mācību uzņēmumu.