Uzņēmējdarbība Liepājā, īpaši rožošanas sfērā un metālapstrādes nozarē paplašinās, intervijā "Rietumu Radio" atklāja Liepājas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Kā ziņots, metālapstrādes uzņēmuma AS "Jensen Metal Holding" meitasuzņēmums Liepājas speciālas ekonomiskās zonas (LSEZ) SIA "JM Properties" saistītā uzņēmuma LSEZ SIA "Jensen Metal" vajadzībām Liepājā sācis jaunas metālapstrādes ražotnes būvniecību Karostas industriālā parka teritorijā, Virssardzes ielā 11.

Sesks norādīja, ka, pasaules tendencēm mainoties, pieprasījums pēc sarežģītiem metālizstrādājumiem strauji aug. "Šis nav vienīgais uzņēmums, kurš plāno savas darbības paplašināšanu. Arī "Lesjofors Springs LV" plāno jaunas rūpnīcas būvniecību," norādīja Liepājas Domes priekšsēdētājs. Tāpat, tehnoloģiju modernizāciju divos objektos plāno "GI Termināls", bet SEZ valde tikko atbalstījusi "Lauma Fabrics" plānoto Tekstila apstrādes iekārtu iegādi par kopējo summu 1,5 miljoni eiro.

"Šie un vēl vairāki tapšanas stadijā esoši projekti padarīs Liepāju rūpniecībā jaudīgāku," sacīja Sesks.

Sesks norādīja, ka viens no būtiskākajiem jautājumiem ir darbaspēka trūkums, taču, koncentrējot virzienus izglītības iestādēs un apmācot jaunus, kā arī paaugstinot esošo speciālistu kvalifikāciju, šī problēma ir atrisināma.