Sejas aizsargmaskas ir pieejamas tirdzniecībā Liepājas veikalos "top!" pēc veiksmīgas sadarbības uzsākšanas ar vietējiem Liepājas uzņēmumiem SIA "Glora" un SIA "V.O.V.A.", kuri ikdienā nodarbojas ar apakšveļas ražošanu.


Liepājas veikali "top!" pagaidām ir vienīgie, kas nodrošina šo sejas aizsargmasku tirdzniecību, taču ir cerības, ka drīzumā tās būs pieejamas arī citos veikalos "top!".

"Lepojamies un esam gandarīti, ka uzņēmumi SIA "Glora" un SIA "V.O.V.A." ir spējuši pielāgot savu uzņēmējdarbību šajā pārmaiņu laikā un uzsākt sejas aizsargmasku ražošanu, kuras saistībā ar "Covid-19" jeb koronavīrusu ir kļuvušas par ļoti pieprasītu preci. Protams, sejas aizsargmaskas nav vienīgais veids kā izsargāties no inficēšanās, taču priecājamies, ka varam arī no savas puses piedāvāt mūsu Latvijas iedzīvotājiem reālus risinājumus, lai kopīgiem spēkiem tiktu pāri šiem izaicinošajiem laikiem," uzsver Ilze Priedīte, veikalu tīkla "top!" mārketinga direktore un valdes locekle.

Sejas aizsargmaskas ir tikai viens no izsargāšanās veidiem un joprojām ir jāievēro visas noteiktās sevis aizsargāšanas metodes, tai skaitā, regulāra roku mazgāšana, dezinfekcijas līdzekļu izmantošana, 2 metru distances ievērošana, sociālās distancēšanās un veikalos norēķināšanās ar maksājumu karti iespēju robežās.

Maskas sejas aizklāšanai īpaši ieteicams lietot, pirmkārt, ja esi apslimis un klepo, šķaudi vai ir iesnas. Tādā veidā ir iespējams mazināt iespēju, ka tiek apdraudēti apkārt esošie cilvēki. Otrkārt, ja esi vesels, taču nākas aprūpēt vai būt saskarsmē ar cilvēku, kurš inficējies ar "Covid-19" vīrusu. Sejas aizsargmasku lietošana neizslēdz inficēšanās iespēju. Svarīgi ir atcerēties, ka jāizvairās no pieskaršanās sejai – it īpaši acīm, degunam un mutei, jo vīruss no apkārtējām virsmām var nokļūt uz rokām un pēc tam caur acīm, degunu vai muti persona var sevi inficēt.

Svarīgs ir arī veids kā uzlikt, noņemt un atbrīvoties no maskas:
1. pirms maskas uzlikšanas uz sejas ir jānomazgā rokas vai jāizmanto dezinfekcijas līdzeklis;
2. ir jānosedz gan mute, gan deguns un jāpārliecinās, ka tā cieši piekļaujas sejai, neveidojot šķirbas starp seju un masku (sejas apmatojums mazina maskas aizsargājošo efektu);
3. kad maska uzlikta uz sejas, jāizvairās no maskas aiztikšanas ar rokām;
4. sejas aizsargmaska jāmaina tiklīdz tā kļūst mitra;
5. nekādā gadījumā nedrīkst izmantot maskas atkārtoti vai dalīties ar lietotām maskām ar citiem;
6. masku jānoņem no tās aizmugurējās daļas, neaizskarot maskas priekšpusi, un uzreiz pēc noņemšanas tā jāizmet noslēgtā atkritumu tvertnē.

Veikalu tīkls "top!" ir lielākais Latvijas uzņēmējiem piederošais veikalu tīkls, kā arī trešais lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Latvijā. Ar preču zīmi "top!" Latvijā šobrīd darbojas 202 pārtikas veikali, no tiem 118 "top!" un 84 "mini top!", kuri pieder 14 vietējiem uzņēmumiem: SIA "Firma Madara 89", AS "LPB", SIA "Dekšņi", SIA "Mārksmens", SIA "Madara 93", SIA "AA & Co", SIA "Krista-A", AS "Roga-Agro", SIA "G.A.L.", SIA "Ogres Prestižs", SIA "Pārtikas veikalu grupa", SIA "SP", SIA "Palmas-S" un SIA "LM Jūrmala".

Kopumā tiek nodrošināts vairāk nekā 4000 darbavietu, atbalstot vietējos ražotājus un piegādātājus visā Latvijā.