Mūsu klienti un sadarbības partneri šobrīd bieži vaicā – kas notiek nekustamā īpašuma tirgū "Covid-19" izraisīto pārmaiņu dēļ? Šā brīža situāciju skaidro nekustamo īpašumu kompānijas SIA "PILAT Real Estate" valdes priekšsēdētājs Miks Jaunzems.

Kā nekustamā īpašuma tirgus reaģē uz "Covid-19" situācijas attīstību Liepājā?
Sākoties ārkārtas situācijai Latvijā, aptuveni divus mēnešus jutām darījumu skaita samazināšanos. Tomēr no maija vidus, kad kļuva skaidrs, ka Latvijā un Eiropā mazina ierobežojumus un pandēmija kļūst kontrolējama, tirgus aktivitāte atgriezās. Šobrīd jau var sacīt, ka tirgus atgriezies tajā līmenī, kāds tas bija pirms ārkārtas stāvokļa.

Kas šobrīd pērk nekustamos īpašumus Liepājā?
Nekustamos īpašumus visvairāk pērk vietējie Latvijas iedzīvotāji, taču, kopš atvērtas Baltijas valstu robežas, jūtami palielinājies arī pircēju skaits no Lietuvas.

Kas notiek ar dzīvokļu īpašumu pārdošanas cenām?
Iespējams daudzi sagaidīja krasu cenu kritumu, taču tas nav noticis. Dzīvokļu pārdošanas cenas nav samazinājušās, jo pieprasījums vēl joprojām pārsniedz piedāvājumu tirgū.

Ko šobrīd izvēlas pircēji?
Vietējo iedzīvotāju vidū ir pieprasīti 1 – 3 istabu dzīvokļi, taču jūtami palielinājies pieprasījums pēc lauku īpašumiem un zemes. Īpaši pieprasītas ir mājas pilsētā un tuvākajā apkārtnē līdz 100 000 eiro. Par augstas kvalitātes īpašumiem klienti ir gatavi maksāt arī vairāk. Savukārt, ārvalstu klientiem aizvien ļoti pieprasīti ir īpašumi pēc iespējas tuvāk jūrai, tostarp Karostā.

Kas notiek mājokļu īres tirgū?
Īres tirgū ārkārtas situācija lielas korekcijas nav ieviesusi. Ir vērojams, ka šogad samazinājies īstermiņa īres piedāvājums, kas ir saistīts ar to, ka daļa īstermiņa izīrētāju, sākoties ārkārtas situācijai, piedāvāja savus dzīvokļus ilgtermiņa īrei. Tiem, kuriem interesē ilgtermiņa īres iespējas, jārēķinās ar to, ka īres cenas aizvien ir nemainīgi augstas.

SIA "PILAT Real Estate" ir sertificēta nekustamo īpašumu kompānija ar vairāk kā 7 gadu pieredzi īpašumu tirgū ar plašu klientu datubāzi. Mūs izvēlas – kā vietējie, tā ārvalstu pircēji un pārdevēji.  "PILAT" var Jums palīdzēt pārdot, samainīt, izīrēt, iznomāt Jūsu nekustamo īpašumu Liepājā un tās apkārtnē.

Ar mums var sazināties 27888678, www.pilat.lv.
Adrese: Kr. Valdemāra 20/24, Liepāja.
"PILAT Nekustamie īpašumi"