Friča Brīvzemnieka iela 7 sestdien, 17.decembrī, durvis vēra restorāns un bārs "MO Liepāja" – atmosfēras vieta, kā portālam to raksturoja uzņēmuma vadītājs Olafs Saulriets.

Saulriets ir ne vien "MO Liepāja" īpašnieces SIA "Liepājas restorāns" valdes priekšsēdētājs, bet arī FK "Liepāja" līdzīpašnieks un Kristapa Porziņģa brāļa Mārtiņa draugs. Starp citu, tāpēc arī "MO" – Mārtiņš un Olafs, jo Porziņģis ir viens no restorāna un bāra īpašniekiem.

Restorānam laikam pati svarīgākā ir virtuve, un "MO Liepāja" virtuvē saimnieko izcila pavāru komanda piecu cilvēku sastāvā – šefpavārs, pavārs, divi bārmeņi un vecākais viesmīlis. Viņi visi, tāpat kā Saulriets, kurš ar ģimeni jau trešo gadu dzīvo Liepājā, ir rīdzinieki, kas pārcēlušies uz dzīvi Liepājā!

"MO Liepāja" šefpavāre Jolanta Bula zinātājiem izsaka daudz – bijusī restorāna un bāra "Koya" šefpavāre ir viena no Latvijas pavāru Top 10, uzskata Saulriets. Slavens ir arī bārmenis Juris Budņikovs, iepriekš strādājis kā "Koya" vecākais bārmenis un Latvijas kokteiļbāra Nr.1 – bāra "XIII" – bārmenis.

"MO" nepretendē uz itāļu, spāņu vai franču virtuves maltīšu vietu, tās drīzāk ir Jolantas Bulas variācijas par itāļu vai spāņu tēmu "latvieša gaumē", teic Saulriets. Kā jau klājas kokteiļbāram, tajā ir plaša dzērienu un uzkodu izvēle.

Neesam gluži vieta, kur aiziet paēst pusdienas, bet, manuprāt, piedāvājam ļoti demokrātiskas cenas – neviens ēdiens nebūs dārgāks par 20 eiro, saka "MO" līdzīpašnieks. Brīvdienās restorānā var iebaudīt vēlās brokastis jeb branču, bet darbdienās – brokastis.

Viens, kas "MO" ir pavisam īpašs un ne tāds kā jebkurā citā Liepājas kafejnīcā, ir kafija. To restorāns pērk no "Rocket Bean Roastery" – latviešu puišiem, kuri paši brauc uz Āfriku, atlasa pupiņas un Rīgā tās grauzdē. Viņu produkts ir starptautiski augstu novērtēts, saka Saulriets.

Vienas kafijas tases cena "MO Liepāja" – no 2 līdz 2,50 eiro.

Lai arī galvenais ir ēdiens un dzērieni, taču arī interjers (dizaina autore – arhitekte Zane Tetere, ieguvusi arhitektūras balvu par "Koya" interjeru) nav mazsvarīgs, jo īpaši "MO", kas pretendē uz apzīmējumu – "vieta ar atmosfēru". Proti, vietu, kur ēdienam, interjeram* un mūzikai jābūt tādiem, lai gribētos sēdēt, baudīt un neiet prom, saka Saulriets. Tā kā restorānam ir arī ļoti liela terase, tad vasarā atmosfēru varēs baudīt arī tur, piemēram, klausoties koncertus. Šobrīd nedēļas nogalēs "MO" piedāvās dīdžeju izvēlētu romantisku mūziku.

*NB! Savu patieso izskatu restorāns gan iegūšot tikai februārī, šobrīd, piemēram, mēbeles ir aizlienētas, jo oriģinālās vēl tikai top.