Deputāti pastāvīgajās komitejās un Budžeta komisijā atbalstījuši lēmumu piešķirt 10 000 eiro starptautiskas sporta konferences rīkošanai.

Lēmums vēl jāapstiprina domes sēdē, taču komitejās un komisijās jau apstiprināts, ka 10 000 Attīstības budžetā paredzēti starptautiskas nozīmes sporta konferences "The Baltic Sport Conference – Passport" rīkošanai.

Deputātus Pilsētas attīstības komitejas sēdē ar ideju iepazīstināja kādreizējais Liepājas futbola kluba valdes loceklis un mārketinga nodaļas vadītājs Olafs Saulriets. Viņš konferenci raksturoja kā "Eiropas līmeņa Baltijas sporta konferenci", kas veicinās konferenču tūrisma attīstību Liepājā. Konference paredzēta tūrisma "nesezonā", novembrī, divu dienu garumā. Pēc Saulrieta sacītā, tai vajadzētu kļūt par ikgadēju tradīciju. Pirmajai konferencei lektori jau esot uzrunāti, un savu atbalstu solījuši pasaulē pazīstami sporta zīmoli. Paredzamā auditorija – sporta nozares līderi.

Konferences organizatori ir trīs: Raimonds Zeps, kuram vienīgajam ir pieredze līdzīgu sarīkojumu organizēšanā, Liepājas futbola kluba pārstāvis Dāvids Jansons un pats Saulriets.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, Saulriets informēja, ka ar viņu saistīts nodokļu parāds ir dzēsts. Domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks izteica atbalstu konferences rīkošanai, "jo Liepāja grib Eiropas sporta pilsētas statusu". Deputāte Ludmila Rjazanova aizrādīja, ka pašvaldībai vajadzējis izstrādāt nolikumu un izsludināt konkursu uz šādas konferences rīkošanu, uz ko domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis atbildēja, ka "nākošgad nolikums būs", bet šoreiz bijis par maz laika, jo iesniegums saņemts tikai 21.maijā.