Valsts prezidents Andris Bērziņš savas vizītes Liepājā ietvaros šodien apmeklēja arī metalurģijas uzņēmumu "Liepājas metalurgs", kurš sācis jaunā elektrotēraudkausēšanas kompleksa karsto testēšanu.

Prezidentu ar jauno kompleksu iepazīstināja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais īpašnieks Sergejs Zaharjins.
"Liepājas metalurga" tērauda ražošanas modernizācijas process tuvojas beigām atbilstoši plānotajam darba grafikam, portāls uzzināja uzņēmumā. Tā ietvaros līdzšinējā martena tērauda kausēšanas tehnoloģija ir nomainīta ar elektrotēraudkausēšanas kompleksu, kas sastāv no 100 tonnu elektrokrāsns un 100 tonnu kausa krāsns, ūdens sagatavošanas iekārtas, gāzu attīrīšanas iekārtas, 110 kV apakšstacijas un kompensatora.
Modernizācijas darbu ģenerāluzņēmējs ir Itālijas kompānija "STG Group S.p.a.".
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka "Liepājas metalurgs" 2010.gada oktobrī sāka celtniecības darbus jaunās tēraudkausēšanas ražotnes objektos, līdz ar to praktiski sākot īstenot uzņēmuma modernizācijas otro posmu.
Ražotnes modernizācijas pirmajā posmā martena ceha centrā tika uzcelta jaunā tērauda nepārtrauktās liešanas iekārta, kas darbu sāka 2006.gada aprīlī.
Savukārt rūpnīcas modernizācijas trešajā posmā līdzās tēraudkausēšanas ražotnei paredzēts uzcelt jaunu velmēšanas stāvu.
Aģentūra BNS ziņo, ka "Liepājas metalurga" koncerns šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 128,681 miljona latu apgrozījumu, kas ir par 51,3% vairāk nekā 2010.gada pirmajā pusē, un guva 2,252 miljonu latu peļņu pretēji zaudējumiem iepriekš. Uzņēmuma koncernā ir stividors "Liepājas osta LM", "Sporta klubs "Liepājas metalurgs"", "Ledus halle "Liepājas metalurgs"" un būvmateriālu ražotājs "Rūķis LM".
"Liepājas metalurga" akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā.