Valsts prezidents Andris Bērziņš piektdien, apmeklējot Liepāju, solīja atbalstu metalurģijas uzņēmumam "Liepājas metalurgs" jautājumā par produkcijas eksporta uz ASV aizlieguma atcelšanu.

Bērziņš aģentūrai BNS atzina, ka šī problēma viņam bija zināma jau iepriekš – par to viņu informējis Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. "Es pielikšu visas pūles, lai palīdzētu šā jautājuma virzīšanā," norādīja Valsts prezidents un piebilda, ka eksporta aizliegums attiecas ne tikai uz Latviju, bet arī Ķīnu, Koreju, Poliju un citām valstīm. Tāpēc, viņaprāt, tas būtu visām šīm valstīm jārisina kopīgi, īpaši ar kaimiņvalsti Poliju.
Bērziņš vizītes laikā Liepājā klātienē iepazinās ar "Liepājas metalurga" jauno elektrotēraudkausēšanas kompleksu, kā arī ar uzņēmuma vadību pārrunāja jautājumu par elektroenerģijas cenām.

ASV tirgu "Liepājas metalurgs" zaudēja pēc tam, kad 2000.gadā ASV tēraudražotāji ierosināja antidempinga procesu pret 12 valstīm, tostarp Latviju. Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Bērziņš piektdien darba vizītē apmeklēja Liepāju, viesojoties vairākos uzņēmumos un piedaloties rallija atklāšanā.
Ziņots arī, ka "Liepājas metalurga" koncerns šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 128,681 miljona latu apgrozījumu, kas ir par 51,3% vairāk nekā 2010.gada pirmajā pusē, un guva 2,252 miljonu latu peļņu pretēji zaudējumiem iepriekš. Uzņēmuma koncernā ir stividors "Liepājas osta LM", "Sporta klubs "Liepājas metalurgs"", "Ledus halle "Liepājas metalurgs"" un būvmateriālu ražotājs "Rūķis LM".