Papildināts. Precizēts. Pēdējais prāmis no Liepājas uz Nīneshamnu aties 5.decembrī, "Rietumu radio" informēja kompānijas "Terrabalt" direktors Jurijs Solovjovs, raksta LETA.

SIA "Terrabalt" kā stividorkompānija apkalpo "Stena Line" prāmjus, kas pienāk tās piestātnē.

No Liepājas turpmāk četras reizes nedēļā līdzšinējo divu vietā aties prāmis uz Trāvemindi Vācijā, bet prāmis uz Nīneshamnu turpmāk aties no Ventspils. Turpmāk no Liepājas prāmji došoties tikai uz Vāciju, bet no Ventspils – tikai uz Skandināviju.

Papildināts ar "Stena Line" komentāru. Lai nostiprinātu biznesa pozīciju Centrāleiropā un Skandināvijā, kā arī apkalpotu pieaugošo pieprasījumu, uzņēmums "Stena Line" nodrošina biežāku, klientu vajadzībām atbilstošu prāmju kustību un sniedz uz ilgtermiņa izaugsmi vērstu risinājumu, piedāvājot jaunu kustību grafiku un izdalot divus galvenos maršrutus, informē uzņēmuma pārstāvis Oskars Osis.

Strauji pieaugot pieprasījumam pēc prāmja pārvadājumiem, uzņēmums "Stena Line" attīsta un pilnveido biznesu, īstenojot izmaiņas prāmju kustības grafikā, kā arī ieviešot papildus prāmi. Tiek veidots jauns biznesa koncepts, koncentrējoties uz Baltijas jūras ziemeļu reģiona attīstību, kas nostiprinās tirgus pozīciju Baltijas jūrā, iedalot divus galvenos ceļus – uz Zviedriju un uz Vāciju.

Ventspils tiks pozicionēta kā vārti uz Skandināviju, tā stiprinot maršrutu Ventspils–Nīneshamne. Šajā maršrutā pilnībā tiks novirzīts prāmis "Stena Flavia", kurš iepriekš arī kursēja no Ventspils uz Travemindi. Maršrutā Ventspils-Nīneshamne ievērojami tiks samazināts pārbrauciena laiks un prāmju atiešanas skaits palielināsies par 30%. No 2017. gada 3. janvāra ierasto 18 iknedēļas reisu vietā šajā maršrutā būs pieejami 24 reisi nedēļā. Prāmja reiss no Ventspils uz Travemindi tiks pārvirzīts uz Liepāju.

Savukārt, Liepāja būs galvenā osta, kas savienos Latviju ar rietumu Centrāleiropu. Šajā maršrutā uz Vāciju tiks ieviests papildus prāmis, tā palielinot reisu skaitu par 25%. No  2017. gada 3. janvāra šajā maršrutā būs astoņi reisi nedēļā. Prāmja reiss no Liepājas uz Nīneshamni tiks pārcelts uz Ventspili.

Prāmja maršrutu un grafiku izmaiņu rezultātā tiek īstenots stratēģiski svarīgs solis, kas ļaus attīstīt un nostiprināt divus lielus un ietekmīgus transporta koridorus – no Ventspils uz Skandināviju un no Liepājas uz Centrāleiropu, ļaujot uzlabot un stiprināt esošo "Stena Line" pozīciju dažādās Eiropas daļās, tā nodrošinot ilgtermiņa izaugsmi, kā arī sniedzot arvien plašāku pakalpojumu klāstu klientiem.