Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde tradicionāli piešķīrusi ievērojamas ostas maksas atlaides prāmjiem un ro-ro tipa kuģiem, lai veicinātu kuģu satiksmi ostā.

Kā preses konferencē SEZ pārvaldē informēja SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, pamatojoties uz saņemto SEZ uzņēmuma "Terrabalt" vēstuli, kā arī izvērtējot situāciju ro-ro kravu pārvadājumiem Baltijas jūras reģionā, lai veicinātu ro-ro kuģu satiksmi, SEZ valde pieņēmusi lēmumu arī 2017.gadā ro – ro kuģiem, kas nav iesaistīti regulārā līnijas kuģu satiksmē, piešķirt speciālo ostas maksas atlaidi – 85 % apmērā. Atlaide ir spēkā no 2017.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim.

Tāpat SEZ valde atbalstījusi AS "Stena Line Baltic" lūgumu piešķirt speciālo ostas maksas atlaidi prāmjiem, nosakot pastāvīgu maksu – 200 eiro – par vienu Liepājas ostas apmeklējumu. Tā ietver kanāla, loču, pasažieru, piestātnes, tonnāžas un sanitāro maksu. Līdzīgu maksu, pēc Lapiņa teiktā, piemēro arī ostas Ventspilī un Travemindē, Vācijā. Arī šis lēmums ir spēkā visu 2017.gadu.

Atbalstīts arī SIA "Terrabalt" lūgums pagarināt līdz 2017.gada 31.decembrim uzņēmumam piešķirto atlaidi 80% apmērā no maksas par ostas kopējās lietošanas infrastruktūras objektu un ar ostas darbības saistītās infrastruktūras izmantošanu, ja  kravas tiek nosūtītas vai saņemtas ar kravas – pasažieru prāmjiem, veicot kravas operācijas Brīvostas ielā 14.