Būvniecības un ražošanas holdinga AS "UPB" dzelzsbetona konstrukciju ražošanas uzņēmums SIA "Dzelzsbetons MB" pagājušajā gadā strādāja ar 17,835 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,7% mazāk nekā 2020.gadā, kā arī cieta 1,576 miljonu eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo LETA.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka kompānijas ražotā produkcija pārsvarā tiek realizēta Skandināvijas tirgū "UPB" holdinga projektu ietvaros. Nozīmīgākie projekti 2021.gadā bija biroja ēkas Gēteborgā "City Gate" un "Nat Life", dzīvokļu ēkas Stokhlomā "Osby 2" un Gēteborgā "Myntet", kā arī biroju ēkas Malmē "Eon OTOH" un "Hyllie Terrass".

Vadības ziņojumā minēts, ka galvenie faktori, kas ietekmēja finanšu rezultātu, ir straujš un neprognozēts izejmateriālu iepirkuma cenu pieaugums - stiegrojuma, veidņu materiāla, detaļu, siltumizolācijas un citu, kā arī paneļu līnijas un betona mezgla apturēšana uz rekonstrukcijas laiku.

Pagājušajā gadā tika uzbūvēta jauna dzelzsbetona konstrukciju ražotne Liepājā, kurā tiks izmantotas augsti funkcionāla betona mezgla, svaiga betona atlikumu pārstrādes un ūdens attīrīšanas sistēmas. Kopējā jauno ražošanas telpu platība ir 4900 kvadrātmetru, ko papildina 2900 kvadrātmetru gatavās produkcijas noliktava.

Šogad "Dzelzsbetons MB" plāno pilnībā noslogot ražošanas jaudas, pievērst pastiprinātu uzmanību izejmateriālu iepirkumiem, samazināt ražošanas zudumus, pārskatīt pieskaitāmās izmaksas, kā arī koncentrēties uz projektiem ar augstāku pievienoto vērtību un finanšu gadu noslēgt ar peļņu.

"Dzelzsbetons MB" 2020.gadā strādāja ar 17,968 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,628 miljonu eiro peļņu.

Kompānija "Dzelzsbetons MB" nodarbojas ar dzelzsbetona konstrukciju projektēšanu, ražošanu un realizāciju kopš 2005.gada. "Dzelzsbetons MB" reģistrēta 2003.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2828 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir "UPB" holdinga uzņēmums AS "MB Betons".

"UPB" grupa ir viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijas valstīs. "UPB" ir 100% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumos SIA "Aile grupa", SIA "RK Metāls", SIA "UPB Energy", SIA "UPB nams", SIA "Būvmehanizācija", SIA "H&L studija", SIA "UPB projekti", SIA "Enna", SIA "Inženieru birojs "Būve un forma"", SIA "Grotta", SIA "HF Technology" un SIA "Alto 4.0". Savukārt uzņēmumā "MB Betons" "UPB" pieder 93,5% kapitāldaļu. "UPB" pamatkapitāls ir 15 720 305 eiro. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Uldis Pīlēns, Māris Mors un Madara More.