Apstrādes rūpniecības produkcija pagājušajā gadā Liepājā saražota 427,2 miljonu latu vērtībā, kas ir par 97 miljoniem latu jeb gandrīz trešdaļu vairāk nekā gadu iepriekš.

Tā liecina jaunākā Liepājas domes apkopotā statistika. "Liepāja visos laikos ir bijusi izteikti rūpnieciska pilsēta, un arī šobrīd Liepājā tiek saražots vairāk nekā 10 procenti no visas valsts rūpniecības apjomiem. Tie ir apjomi, kādi ārpus Rīgas nav nevienai citai Latvijas pilsētai – ja Liepājā gadā tiek saražota rūpnieciskā produkcija 427 miljonu latu vērtībā, tad Daugavpilī, Ventspilī vai citās lielākajās pilsētās tā nepārsniedz 115 miljonu latu robežu. Un to ir izdevies sasniegt tikai ar daudzu liepājnieku neatlaidīgu un mērķtiecīgu darbu – gan mūsu lielajos rūpniecības uzņēmumos kā "Liepājas metalurgā", "Lauma Fabrics" vai "UPB" holdingā, gan visos mazajos un ikdienā retāk pamanāmajos ražojošajos uzņēmumos," norāda Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Kā rāda Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati par pagājušo gadu, Liepājā apstrādes rūpniecības produkcija pērn saražota par 427,2 miljoniem latu, savukārt realizētās produkcijas apjoms sasniedzis 442,2 miljoni latu, kas, salīdzinot ar 2011.gadu, ir par 106,4 miljoniem latu jeb 31,7 procentiem vairāk. Eksportam realizētas preces par 398,9 miljoniem latu, kas ir 90 procenti no visām Liepājā saražotajām precēm.

Salīdzinot apstrādes rūpniecības apjomus sešās lielākajās pilsētās ārpus Rīgas, redzams, ka Liepājā saražotās un realizētās rūpniecības produkcijas apjomi ir ievērojami lielāki nekā citās republikas pilsētās – Liepājā pērn saražota produkcija 427,2 miljonu latu vērtībā, savukārt Daugavpilī – 114,8 milj. latu, Ventspilī – Ls 111,4 milj., Jelgavā – Ls 81,5 milj., Rēzeknē – Ls 38,5 milj. un Jūrmalā – Ls 9,2 milj..

Dome atgādina, ka jau nākamnedēļ liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja iepazīt Liepājā un tuvākajos novados strādājošos ražošanas uzņēmumus un pakalpojumu sniedzējus pašvaldības organizētajā izstādē "Ražots Liepājā". Izstādē dalību pieteikuši vairāk nekā 140 uzņēmumi un tiks pārstāvētas visdažādākās nozares, sākot no skolēnu mācību uzņēmumiem un beidzot ar Latvijas rūpniecības lielāko flagmani "Liepājas metalurgu". Izstādē apmeklētājiem ieeja bezmaksas, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumosAndrejs Rjabcevs.