Atsaucoties uz kompānijas "Lursoft" pētījumu, portāls delfi.lv raksta, ka pērn Latvijā reģistrētas 3377 jaunas komercķīlas, kas ir par 213 ķīlām mazāk nekā gadu iepriekš, taču to kopējā summa – 19,86 miljardi eiro – ir par 28,27% lielāka nekā 2019. gadā.

Analizējot, kuru reģionu uzņēmumi aizvadītajā gadā reģistrējuši visvairāk un arī visvērtīgākās komercķīlas, pirmajās rindās līdzās Rīgai, Daugavpils, kā arī Pierīgā esošajiem Mārupes, Stopiņu un Iecavas novadiem, kā arī Madonas novadam izvirzījusies arī Liepāja.

Liepāja ir arī starp Top 5 pašvaldībām, kurās reģistrētie uzņēmumi 2020. gadā reģistrējuši visvairāk komercķīlu:

Rīga: 986 komercķīlas;
Liepāja: 81 komercķīla;
Madonas novads: 73 komercķīlas;
Daugavpils: 60 komercķīlas;
Mārupes novads: 56 komercķīlas.

Un arī starp Top 5 pašvaldībām, kurās reģistrētie uzņēmumu 2020. gadā reģistrējuši visapjomīgākās komercķīlas:

Rīga: 8536,33 milj. eiro;
Mārupes novads: 585,79 milj. eiro;
Liepāja: 346,31 milj. eiro;
Stopiņu novads: 261,11 milj. eiro;
Iecavas novads: 194,58 milj. eiro.

Savukārt starp Top 10 uzņēmumiem, kuri 2020. gadā visbiežāk reģistrēti kā komercķīlu devēji, ir arī SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" ar 9 komercķīlām;

Liepājas domes Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas vadītājs Arnis Vītols, lūdzot komentēt šo datu apkopojumu, portālam irliepaja.lv  sacīja:

"Zināmā mērā šīs darbības liecina par ekonomisko aktivitāti.

Uzņēmumi parasti ieķīlā aktīvus, lai saņemtu aizdevumus gan ilgtermiņa investīcijām (iekārtām u.c.), gan īstermiņa apgrozāmiem līdzekļiem (kredītlīnijas, garantijas u.c.). Uzņēmums var ieķīlāt savus aktīvus, piemēram, iekārtas, debitoru maksājumus, atsevišķos gadījumos automašīnas u.c.

Ēku renovāciju gadījumos tiek ieķīlāti konkrētās ēkas debitoru jeb iedzīvotāju maksājumi.   

Skaita ziņā pēc Lursoft datiem 2020. gadā visvairāk reģistrētās komercķīlas ir SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" – deviņas komercķīlas un tas ir bijis saistībā ar ēku renovāciju".