Ideālā gadījumā "Liepājas metalurga" ražotne darbību varētu atsākt vasarā, piektdien Latvijas Radio 4 raidījumā "Darbojošās personas" teica ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

""Liepājas metalurga" ceļš vēl nav beidzies, tagad ir sācies jauns posms. Kreditoru klubam tiesiskās aizsardzības procesā neizdevās piesaistīt investoru un atjaunot uzņēmuma darbību, taču tagad [pēc "Liepājas metalurga" maksātnespējas pasludināšanas] potenciālo investoru interese ir strauji kāpusi," sacīja Pavļuts.

Viņš norādīja, ka gadījumā, ja viss notiek kā plānots, "Liepājas metalurga" ražotne darbību varētu atsākt nākamā gada vasarā, raksta BNS.

Jau ziņots, ka šā gada 10.septembrī Liepājas tiesa apstiprināja "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesa plānu, kas paredzēja kompānijas darbības atsākšanu līdz septembra beigām, kā arī investora piesaisti, bet tas noteiktajā laikā nenotika. Tiesa 12.novembrī pasludināja "Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu. Kompānijas maksātnespējas administrators Haralds Velmers paziņojis, ka centīsies uzņēmumu pārdot sešu mēnešu laikā.

Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta kopš 2013.gada pavasara.