Lai situācijā, kad būtiski samazinājusies iedzīvotāju un tūristu plūsma pilsētā, sniegtu atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijā notiekošajai tirdzniecībai publiskās vietās noteikta atlaide 90% apmērā – paredz domes 21. maija lēmums, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Viena no nozarēm, kas saistībā ar cilvēku plūsmas samazinājumu publiskās vietās vistiešāk un krasāk izjutusi pandēmijas ietekmi uz saimniecisko darbību, ir viesmīlības un publiskās tirdzniecības joma. Tādēļ Liepājas pilsētas domes deputāti, diskutējot par nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem uzņēmējiem, nolēma sniegt ievērojamu atlaidi tieši tirdzniecībai publiskās vietās.

Domes lēmums paredz, ka 90% atlaide tirdzniecībai publiskās vietās tiek piemērota līdz 15. septembrim.

Plašāka informācija par atļauju saņemšanas kārtību un nodevu apmēriem pieejama šeit.

Atgādinām, ka jau iepriekš deputāti lēmuši par dažādiem atbalsta pasākumiem – visiem Liepājas nekustamajiem īpašumiem līdz 30. septembrim pārcelts nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņš. 

Tāpat, ar mērķi sniegt finansiālu atbalstu visvairāk cietušajām tūrisma un kultūras nozarēm, Liepājas pašvaldība ir izsludinājusi divus projektu konkursus – Kultūras nozares projektu konkursā atvēlēti 50 000 eiro, savukārt Mazo un vidējo uzņēmēju projektu konkursā – 100 000 eiro. Plašāka informācija pieejama Liepājas pilsētas pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv.